Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Zuzana Kubíčková, podzim/zima 2015, foto: Karel Losenický Zuzana Kubíčková, podzim/zima 2015, foto: Karel Losenický

Zuzana Kubíčková představila tvář podzimní kolekce

Se začátkem léta přichází čas na kampaně podzimních kolekcí, a spolu se světem drží krok i Zuzana Kubíčková. Co se v jejím podání bude nosit v následující sezoně a co se letos v rámci její práce změnilo?

Kolekci podzim/zima 2015 Zuzana Kubíčková poprvé prezentovala na konci března na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu v Živnobance a ještě během její přípravy se stihla přestěhovat do nového ateliéru a showroomu na Vinohradech ( Mánesova 84) a odhalit nové logo z dílny studia side2. Návrhářka, proslavená svými křehkými siluetami a mladistvou ženskostí, změnila nejen důležité prvky své prezentace, ale s kolekcí se posunula směrem trochu temnějším, než jsme byli zvyklí.  

Podzimní kolekce byla mimo přehlídky veřejnosti představena také formou lookbooku a ve vizuálech kampaně, jejíž tváří se stala herečka Táňa Pauhofová. Temně sexy černobílé fotografie má na svědomí Karel Losenický, video Mojmír Bureš. Tytam jsou Zuzaniny “cukrové” panenky a křehké dívky, místo nich nastupuje žena schopná bez okolků si podmanit svět. Nakonec ale, tvrdost kolekci dává především forma její prezentace, samotné oblečení nijak nepostrádá citlivost a lehce pohádkovou poetiku. Jaká tedy je její nositelka? Žijící ve městě ale toužící po procházce podzimním lesem, nebo divoká lesní šelma, v setmělých ulicích? Zuzana se inspirovala tvary i barevností podzimní přírody. Zemité tóny od hořčicové po vínovou doplňuje károvaná vlna a hladká perforovaná i splétaná kůže. Šestiúhelníky i žlutá odkazují k včelím plástům, sladkosti medu i potenciálnímu nebezpečí v případě, že se včelí, ženské společenství brání. Siluety připomínají aktuálně módní 70. Léta, se kterými kooperuje i podzimní barevnost. Kolekce si směle troufá na velké světové soupeře, a rozhodně má na to, minimálně v českých šatnících, nahradit věhlasné značky.

Zuzana Kubíčková, podzim/zima 2015, foto: Karel Losenický Zuzana Kubíčková, podzim/zima 2015, foto: Karel Losenický

Zuzana Kubíčková, absolventka pražské UMPRUM do českého módního povědomí poprvé výrazněji pronikla s kolekcí „cestovních obleků“. Od roku 2012 vede svou vlastní značku ZK a kromě nových kolekcí produkuje i ikonické kousky, jako jsou psaníčka a hedvábné šaty. Zuzaniny modely vzdávají hold ruční práci a řemeslu. Výšivka, korálkové aplikace, luxusní ručně zpracovávané materiály, to všechno z jejich modelů dělá delikátní záležitost pro znalce i každého, kdo se chce cítit skvěle. Zuzana Kubíčková je zároveň vynikající reprezentantkou proudu slow fashion. I trendy kolekce jsou nadčasové, z nejkvalitnějších materiálů a ve skvělém zpracování, vyrobené v České republice.

Galerie

Další články