Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Sporten, Uchytil Skop, Sporten, Uchytil Skop,

Značka Sporten má nové lyže od mladých designérů. Bojuje proti stereotypům ve sportovním oblékání

Český výrobce sjezdových a běžeckých lyží Sporten přichází v letošním roce s několika produktovými řadami v novém designu od studia U S / Uchytil Skop. Aktuální řady se snaží bořit zajetá klišé sportovních designů. Pojďte se přesvědčit s námi.

Tento rok slaví výroba lyží na Vysočině 120 let. Na tradici původní výroby dnes navazuje česká značka Sporten „Staré, autentické dřevěné lyže nás neskutečně baví. Jako design tehdy úplně stačila jedna linka s logem výrobce. Tento přístup pro nás byl inspirací například u poměrně odvážného návrhu běžkových lyží PerunPro. Chtěli jsme se vyhnout zažitému stereotypu o svítivých a křiklavých bundách a lyžích. Podobné principy minimalismu můžete už dnes vidět u největších značek na trhu.” vysvětluje Vítek Škop svoji filozofii.

Sporten, Uchytil Skop,Sporten, Uchytil Skop,

Studio US navrhlo i redesign produktové řady Iridium pro univerzální styl jízdy. „Chtěli jsme právě zde “zaútočit” odlišným designem od konkurenčních produktů.” Barevnost je inspirovaná názvem lyže – Iridium (iris - latinsky duha). Celá kolekce lyží Iridium je navržena v duhových barvách, které kontrastují s jednoduchým designem lomených čar.

Sporten, Uchytil Skop,Sporten, Uchytil Skop,

Další navrženou řadou je závodní lyže AHV. Barevnost designů odkazuje na motiv české trikolory a k ryze českým kořenům.

Sporten, Uchytil Skop,Sporten, Uchytil Skop,

Zbytek série se inspiroval u osobností českého designu a architektury. Bežkové lyže Perun nesou prvky českého kubismu, vycházející z ikonické cukřenky Pavla Janáka z roku 1911. U dívčího modelu Venus se objevují parafráze grafické hry plzeňského rodáka Ladislava Sutnara.

Sporten, Uchytil Skop,Sporten, Uchytil Skop,

Další články