Značka Neu Neu vznikla z osobního nadšení. Kromě šperků se zakladatelka věnuje i interiérovému designu

Prsteny Neu Neu | Zdroj: archiv autorky Prsteny Neu Neu | Zdroj: archiv autorky

„Své šperky navrhuji pro ženy, které touží být výjimečné, chtějí se odlišit, okamžitě zaujmout nepřehlédnutelnou krásou ušlechtilého kovu a oslnivým leskem vzácného drahokamu“, říká designérka Kamila Neufus. První prsten navrhla sama sobě pro radost, jenže šperk začal okamžitě sklízet zájem a obdiv jejího okolí, a tak v roce 2018 založila značku NEU NEU a začala s přípravou své premiérové kolekce.

Bíle, žluté či růžové zlato? 

Aktuální kolekci značky tvoří prsteny z bílého, žlutého i růžového zlata, doplněné vybranými typy drahokamů – topazem, morganitem, ametrínem, citrínem či hiddenitem. Každý kus je originál, na kterém autorka spolupracuje s renomovaným zlatníkem. „Začínám vždy od toho, co bych ráda nosila já sama. Stejně jako při práci na návrzích interiérů, mám zde ráda jednoduchý minimalismus snoubený s netradičními a novými přístupy. Baví mě, když ve zdánlivé jednoduchosti vynikne krása drahého kovu a drahokamů,“ popisuje zdroje inspirace Kamila Neufus.

Návrhy šperků | Zdroj: archiv autorkyNávrhy šperků | Zdroj: archiv autorky

Výroba jednoho prstenu zabere okolo jednoho týdne. „Charakteristickým znakem mé aktuální kolekce je ručně vytvářený nepravidelný povrch a okraj prstenu, který se vyřezává dle zhotovené šablony. Po dokončení zlaté obroučky, vybírám vhodnou velikost a tvar drahokamu, který je poté usazen do krapen (paciček).“ Jelikož designérka tyto prsteny vyrábí na zakázku, kombinace barvy kovu a kamenů je na preferencích jejích zákaznic. „Mým favoritem je aktuálně např. spojení žlutého zlata s citrínem, tedy materiálů laděných tón v tónu,“ doplňuje Kamila Neufus. 

Topaz bílý a morganit v růžovém zlatě | Zdroj: archiv autorkyTopaz bílý a morganit v růžovém zlatě | Zdroj: archiv autorky

Ametrín v bílém zlatě | Zdroj: archiv autorkyAmetrín v bílém zlatě | Zdroj: archiv autorky

Od interiéru ke šperkům

Prsteny pro denní nošení by autorka ráda rozšířila i o sérii netradičních zásnubních i snubních prstenů. K dostání jsou tyto nepřehlédnutelné kousky, kromě internetových stránek, rovněž i ve vybraných concept storech VIDDA, kde si je můžete přímo vyzkoušet. 

Minimalistický bezbariérový dům navržený Kamilou Neufus | Zdroj: archiv designérkyMinimalistický bezbariérový dům navržený Kamilou Neufus | Zdroj: archiv designérky

Kromě šperků se Kamila Neufus zabývá i interiérovým designem. Zaměřuje se na novostavby v okolí Prahy a ve středních Čechách. „V některých případech jsem navrhla nejen interiéry, ale zodpovídala za kompletní realizaci rodinného domu či vily,“ doplňuje autorka. Jedna z jejích realizací byla dokonce vybrána do soutěže Dům roku 2020, kterou každoročně pořádá redakce časopisu Můj dům.

V interiéru Kamila Neufus preferuje materiály s designem přírodního kamene, např. mramoru či travertinu, jelikož „propůjčují stavbám nezaměnitelný charakter, podobně jako šperkům drahokamy ve spojení s ušlechtilým kovem“

Kamila Neufus | Zdroj: archiv autorkyKamila Neufus | Zdroj: archiv autorky

Článek vznikl v rámci placené spolupráce.

Související

Sourozenci vyrábějí kované motýlky a brože. Pokračují v rodinné tradici a boří předsudky
Móda a šperk

Sourozenci vyrábějí kované motýlky a brože. Pokračují v rodinné tradici a boří předsudky

Tereza Urban - 17. 9. 2019 - 5 min.

Vesmír v prstenu. Designéři zapisují polohu planet do originálních šperků
Móda a šperk

Vesmír v prstenu. Designéři zapisují polohu planet do originálních šperků

Nikol Galé - 14. 8. 2019 - 4 min.

jelínek
MYP 2024
botanická zahrada
SHOP Snoubení