Bíle, žluté či růžové zlato?
Aktuální kolekci značky tvoří prsteny z bílého, žlutého i růžového zlata, doplněné vybranými typy drahokamů – topazem, morganitem, ametrínem, citrínem či hiddenitem. Každý kus je originál, na kterém autorka spolupracuje s renomovaným zlatníkem. „Začínám vždy od toho, co bych ráda nosila já sama. Stejně jako při práci na návrzích interiérů, mám zde ráda jednoduchý minimalismus snoubený s netradičními a novými přístupy. Baví mě, když ve zdánlivé jednoduchosti vynikne krása drahého kovu a drahokamů,“ popisuje zdroje inspirace Kamila Neufus.
Návrhy šperků | Zdroj: archiv autorky
Výroba jednoho prstenu zabere okolo jednoho týdne. „Charakteristickým znakem mé aktuální kolekce je ručně vytvářený nepravidelný povrch a okraj prstenu, který se vyřezává dle zhotovené šablony. Po dokončení zlaté obroučky, vybírám vhodnou velikost a tvar drahokamu, který je poté usazen do krapen (paciček).“ Jelikož designérka tyto prsteny vyrábí na zakázku, kombinace barvy kovu a kamenů je na preferencích jejích zákaznic. „Mým favoritem je aktuálně např. spojení žlutého zlata s citrínem, tedy materiálů laděných tón v tónu,“ doplňuje Kamila Neufus.
Topaz bílý a morganit v růžovém zlatě | Zdroj: archiv autorky
Ametrín v bílém zlatě | Zdroj: archiv autorky
Od interiéru ke šperkům
Prsteny pro denní nošení by autorka ráda rozšířila i o sérii netradičních zásnubních i snubních prstenů. K dostání jsou tyto nepřehlédnutelné kousky, kromě internetových stránek, rovněž i ve vybraných concept storech VIDDA, kde si je můžete přímo vyzkoušet.
Minimalistický bezbariérový dům navržený Kamilou Neufus | Zdroj: archiv designérky
Kromě šperků se Kamila Neufus zabývá i interiérovým designem. Zaměřuje se na novostavby v okolí Prahy a ve středních Čechách. „V některých případech jsem navrhla nejen interiéry, ale zodpovídala za kompletní realizaci rodinného domu či vily,“ doplňuje autorka. Jedna z jejích realizací byla dokonce vybrána do soutěže Dům roku 2020, kterou každoročně pořádá redakce časopisu Můj dům.
V interiéru Kamila Neufus preferuje materiály s designem přírodního kamene, např. mramoru či travertinu, jelikož „propůjčují stavbám nezaměnitelný charakter, podobně jako šperkům drahokamy ve spojení s ušlechtilým kovem“.
Kamila Neufus | Zdroj: archiv autorky
Článek vznikl v rámci placené spolupráce.