Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
O Kreativní voucher je možné požádat do 22. července O Kreativní voucher je možné požádat do 22. července

Získejte dotaci až 300 000 Kč na spolupráci s CZECHDESIGN

Rádi byste vyvinuli nový výrobek, realizovali moderní webové stránky nebo vytvořili novou marketingovou strategii a komunikaci? Chcete začít spolupracovat s designéry, ale nevíte jak na to a zda se vám investice vyplatí? Obraťte se na CZECHDESIGN, pomůžeme vám celý proces úspěšně zvládnout, aby podpořil vaši konkurenceschopnost. Navíc při spolupráci s námi máte možnost získat na projekt státní podporu. Pokud má vaše společnost sídlo či pobočku ve Středočeském kraji, můžete zažádat o Kreativní voucher Středočeského inovačního centra. Ten pokryje náklady na kreativce až do výše 300 tisíc korun a pomůže vám tak udělat první krok ke spolupráci s designéry.

Co je to Kreativní voucher a k čemu slouží?

Kreativní voucher je jednoduchá finanční dotace určená malým a středním podnikatelům ve Středočeském kraji. Za cíl si klade podpořit spolupráci firem s kreativci - umožňuje realizovat i projekty, které nebyly zakalkulované do rozpočtu, a pomáhá tak dosáhnout zlepšení například při výrobě produktu, poskytování služeb nebo v komunikaci s klienty.

Středočeské inovační centrum prostřednictvím této výzvy celkem rozdá pět milionů korun. Žadatel, který splní podmínky, přitom může získat 50 až 300 tisíc korun. Kreativní voucher pokryje až 75 procent nákladů firmy na služby kreativce.

Na co se dotace vztahuje?

Žadatelé mohou vybírat z Kreativní galerie Středočeského inovačního centra z celé řady oborů. Patří mezi ně animace, architektura, branding a design, fotografie, hudba, zvuk a video, ilustrace multimediální prezentace, mobilní aplikace, marketing, online marketing, PR, zábavní software a 3D aplikace, produkce a reklama, řemesla nebo práce s texty.

V roli kreativce vystupuje i Czechdesign.

Proč spolupracovat s Czechdesign?

Projekt, do kterého chcete zapojit design, si Czechdesign vezme zcela na starosti. Může vám ale také poradit jen s jeho částí – záleží na vaší volbě. Pomůže vám vybrat designéra, který se přímo hodí pro váš projekt, a společně s ním vyvine takové řešení, které očekáváte. Jednoduše vás provede světem designu a postará se o to, aby spolupráce s designérem byla efektivní a podle vašich představ.

S jakými projekty může Czechdesign pomoci?

Na Czechdesign se můžete obrátit například v případě, že hledáte nový vizuální styl pro komunikaci vaší firmy, potřebujete uživatelsky přístupné webové stránky nebo chcete společně s designéry vyvinout zcela nový produkt a vytvořit nebo změnit svoji značku. Možností spolupráce je ale celá řada.

Do kdy mohu o Kreativní voucher zažádat a kdy se dozvím výsledek?

Deadline pro podání žádosti je 22. července 2018. Každá firma může podat jen jednu žádost, obsahovat musí navíc i nabídku od kreativce.

Hodnocení žádostí probíhá do 3. srpna 2018. Na základě počtu žadatelů pak komise posoudí, jestli alokovaná částka na dotaci pokryje všechny vyhovující žádosti. V případě, že tomu tak nebude, vylosuje firmy, které Kreativní voucher získají.

Zda byla dotace schválena, se firmy dozvědí do 17. srpna 2018. Podnikatelé ale mohou spolupráci s kreativci začít realizovat už před tímto datem. Berou na sebe ovšem riziko, že jejich žádost nebude schválena, případně nebude schválena v předkládané podobě.

Náklady na služby kreativce proplatí poskytovatel dotace zpětně v únoru 2019.

Pro více informací o kreativních voucherech navštivte stránky Středočeského inovačního centra.

V případě zájmu o spolupráci s CZECHDESIGN kontaktujte našeho
brand & design konzultanta Radima Tučka na tel. +420 734 422 405, nebo na e-mail radim.tucek@czechdesign.cz.

Další články