Zásnubní prsteny, se kterými řekne ano. Inspirujte se originální kolekcí od českých designérů

Zásnubní prsteny od českých designérů |  Ilustrace: Bianka Hudáková Zásnubní prsteny od českých designérů | Ilustrace: Bianka Hudáková

Z významných dnů v našem životě se nám do paměti vepíší i okolnosti, které je snadné přehlédnout. Často jsou to drobné detaily jako vůně pryskyřice stékající po kůře stromů nebo křehké sušenky vonící po nasládlé chuti hrozinek. I když vzpomínky na kouzelné okamžiky doprovázející životní události časem ztrácí na síle, navždy nám je budou připomínat osobní předměty, mezi které patří i zásnubní prsten. Zaměřili jsme se na tento symbol lásky a vybrali jsme pro vás zásnubní prsteny od českých designérů, které vás inspirují.

Nespoutaná příroda

Každý si v paměti neseme jedinečné prožitky, které určují, co nás dokáže nadchnout a co v nás vyvolá radostné pocity. Následující zásnubní prsteny působí jako drobné fragmenty ze světa přírody.

Designér Jan Vlasák prostřednictvím prstenu Mech přináší svému nositeli kousek lesní nespoutanosti a zároveň jemnosti, kterou tolik postrádáme v městském prostředí. Poznávacím znakem designu jsou granulky 14 karátového zlata, jejichž kompozice a velikost je dílem náhody. 

Zásnubní prsten Mech koupíte zde.

Jan Vlasák s náhodou pracuje i v Geometrickém prstenu. Na první dotek pevná forma při nošení odhalí svou proměnlivou povahu, kdy se tmavé plochy časem mění ve světlejší.

Zásnubní prsten Geometrický koupíte zde.

Z inspirace přírodou vychází prsten se žlutými granáty od Adély Schicker, do jehož tvaru jako by vystoupila okolní krajina Brd, ve které sídlí její dílna. Poetická, intuitivní a zároveň sofistikovaná forma prstenu bude blízká nositeli se stejným naladěním.

Zásnubní prsten se žlutými granáty koupíte zde.

Mech světlý, Geometrický, Prsten se žlutými granáty | Ilustrace: Bianka HudákováMech světlý, Geometrický, Prsten se žlutými granáty | Ilustrace: Bianka Hudáková

Tradice v novém

Odkaz na tradiční formu zásnubního prstenu je citelný v další trojici z našeho výběru. Styl, jakým tyto návrhy komunikují s okolím, vyžadují zálibu nositelky v dekorativním a půbabném pojetí šperku.

Zásnubní prsten Stone Big od Nastassie Aleinikavy si pohrává s tradicí zásnubního prstenu s korunkou osazenou kamenem. Se špetkou ironie výraznou korunku tvoří místo drahého kamene drahý kov, a prsten tak šíří novou zprávu svému okolí ve velkém stylu. 

Zásnubní prsten Stone Big koupíte zde.

Symbolika uzlu jako spojení dvou osob, která je pro tvorbu Hany Polívkové signifikantní, je přítomna i v zásnubním tordovaném prstenu z růžového zlata. Finálním prvkem díla, který navozuje pocit scelení, je diamant zasazený uprostřed spletence z nitek.

Zásnubní prsten tordovaný koupíte zde.

Prsten Kruhy je součástí kolekce, ve které Kristýna Malovaná sleduje kruhy na vodní hladině, které se následkem událostí vytváří ve více či méně pravidelných podobách. V bílém zlatě tak designérka navždy uchovala prchavý moment přírody i symboliku zamilovanosti. 

Zásnubní prsten Kruhy koupíte zde.

Stone big, Prsten tordovaný z ružového zlata, Kruhy | Ilustrace: Bianka HudákováStone big, Prsten tordovaný z ružového zlata, Kruhy | Ilustrace: Bianka Hudáková

Hravá jednoduchost 

Zásnubní prsteny nemusí volat po pozornosti, ale mohou jednoduše splynout se svým nositelem a stát se jeho sofistikovanou součástí. Redukovaná forma těchto návrhů vybízí k intenzivnějšímu vnímání textury, barevnosti a odlesků materiálu. Osloví spíše ty, kteří upřednostňují jednoduchost před ornamentem.

Ve snaze oprostit se od klasického pojetí zásnubního šperku vytvořil Ondřej Stára prsten Fractures. Dynamický zlom svou něhou a subtilností překonává prvotní napětí a otevírá se novému významu osvobození. Odkazuje na blížící se změnu v životě s příslibem láskyplného spojení. 

Zásnubní prsten Fractures koupíte zde.

Prsten bez začátku a konce s názvem Lines od Kláry Šípkové zhmotňuje soustavný pohyb a vědomí propojenosti. Jeho tvar se jeví jako objetí a navozuje pocit, že jste jeho součástí. 

Zásnubní prsten Lines koupíte zde.

Prsten Egg z kolekce Forever od Evy Růžičkové je spojený se šperkařským citem pro řemeslo a půvabným vzhledem. S lehkostí zaujme místo ve společném soužití, kde bude neustále konfrontován s novými situacemi. 

Zásnubní prsteny, které jsme vám představili, jsou k vidění v našem obchodě na adrese Myslíkova 5, kde je můžete detailně prozkoumat na denním světle. Tyto i další modely najdete také na e-shopu Snoubeni.com nebo v tištěném katalogu Snoubení. Pokud si nejste jisti velikostí, rádi vám s tím pomůžeme. Můžete nám přinést na změření prsten, který vaše drahá polovička ráda nosí, nebo využít naši měřící pomůcku. S přibližnou velikostí umíme poradit i na základě popisu milované. Pokud šperkům vůbec neholduje a má tvrdý spánek, můžete zkusit zjistit obvod prstu provázkem. Kdyby přece jen prstýnek neseděl, nezoufejte, řešení najdeme.

Související

Snubní prsteny s příběhem. Představujeme výběr prstenů od českých designérů, které spojuje jedinečný přístup k lásce
Produktový design

Snubní prsteny s příběhem. Představujeme výběr prstenů od českých designérů, které spojuje jedinečný přístup k lásce

Bianka Hudáková - 29. 7. 2020 - 5 min.

Designéři upřímně. Jaké snubní a zásnubní prsteny nosí česká šperkařská elita?
Móda a šperk

Designéři upřímně. Jaké snubní a zásnubní prsteny nosí česká šperkařská elita?

Tereza Bíbová - 27. 5. 2020 - 6 min.

Design a svatby: když se snoubí originalita a kvalitní zpracování
Produktový design

Design a svatby: když se snoubí originalita a kvalitní zpracování

Lucie Vrkotová - 19. 4. 2017 - 3 min.

Láska na celý život: zásnubní a snubní prsteny od českých designérů
Móda a šperk

Láska na celý život: zásnubní a snubní prsteny od českých designérů

Tereza Vernerová Volná - 10. 9. 2015 - 5 min.

výstava czd
SHOP 2025
SHOP Snoubení
job lab 2024