Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Zásadní profily. Koho sledovat na Instagramu neboli 21 tipů, co vám změní život

Přišlo nám to jako skvělý nápad. Sestavit neotřelý přehled profilů, které zkrátka musíte sledovat. Po týdnech pátrání, co nás vlastně inspiruje, se vzdáváme. Navzdory vlastnímu zasypání lavinou však z expedice za virtuálním mapováním designu posíláme v nerozbitné truhle 21 tipů na účty, které nám na strastiplné cestě přišly nejpodnětnější.

Říká se, že když nový návyk zopakujete jedenadvacetkrát, osvojíte si ho. Stejně, jako nemůžeme dát ruku do ohně za tuhle New Age poučku, tušíme, že sledování následujících účtů vám život jen tak nezmění. Vybrané profily nám ale přišly natolik cool, že by nám bylo líto se o ně nepodělit. 

Je to jen sen

1. Ještě předtím, než rendery jeho imaginární architektury začaly sledovat tisíce lidí, pracoval Alexis Christodoulou jako copywriter. Jestli mu vytvořit brutalistní zátiší trvá pár hodin nebo dní prý záleží na tom, kolik toho vypije, říká vinař a dnes už také instantní umělec z Kapského města. 

 ​

Zdroj: https://www.instagram.com/teaaalexis/Zdroj: https://www.instagram.com/teaaalexis/

2. Zdá se, že Jonathan Daniel Pryce žije v permanentní golden hour. Dobrá zpráva: můžete taky. Dělí vás od toho jedno kliknutí. 

Zdroj: https://www.instagram.com/p/Bd5p9vMl4Vo/?taken-by=garconjonZdroj: https://www.instagram.com/p/Bd5p9vMl4Vo/?taken-by=garconjon

3. Jedno kliknutí už při vší úctě pravděpodobně nebude stačit na to, abyste si pořídili dům, který se líbí kromě vás i dalším stovkám mileniálů, kterým se “líbí domy, ale nemohou si je dovolit.” @theavocadodream je vztyčený ukazováček ve vašem feedu aneb důsledky avokádového prokletí v praxi. 

Zdroj: Zdroj: https://www.instagram.com/p/BeEDoD-nlMn/?taken-by=theavocadodreamZdroj: Zdroj: https://www.instagram.com/p/BeEDoD-nlMn/?taken-by=theavocadodream

Varianta pro nemileniály - @cheapoldhouses, krásné levné domy, které pláčou, že ještě nejsou vaše.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/BgrNMQvgiHz/?hl=cs&taken-by=cheapoldhousesZdroj: https://www.instagram.com/p/BgrNMQvgiHz/?hl=cs&taken-by=cheapoldhouses


A varianta pro Wese Andersona - @accidentallywesanderson je stále bobtnající sbírkou snímků lokací se středovou kompozicí, které si přímo říkají o filmové využití.

Zdroj: https://www.instagram.com/accidentallywesanderson/Zdroj: https://www.instagram.com/accidentallywesanderson/

4. Po případném kolapsu z mileniálské neutěšenosti servíruje záchrannou injekci s porcí ultimátní satisfakce Andreas Wannerstedt. #zasedobře.

Zdroj: https://www.instagram.com/wannerstedt/Zdroj: https://www.instagram.com/wannerstedt/

5. Pokud váháte, zda jste to s vaším #ootd nepřestřelili, nekontrolujte se v zrcadle, ale v galerii na profilu Mordechai Rubinsteina. Uznávaný street style blogger zde sdílí svou vášeň pro New Balance, Brooks Brothers a největší jamajskou párty v okolí.

Zdroj: https://www.instagram.com/mistermort/Zdroj: https://www.instagram.com/mistermort/

#GirlPower

6. Z profilu @jeannedamas tak nějak tušíte, že to je přesně ta neposlušná holka, co jezdí pro bagetu do 150 m vzdáleného pekařství na skútru, i když horlivě podporuje Greenpeace a drží bezlepkovou dietu. Na kole jezdí zásadně v podpatcích, podprsenku demonstrativně zapálila cigaretou už někdy na lyžáku a rtěnku, jejíž odstín sami nikdy neobjevíte, nosí i do postele.

 

Zdroj: https://www.instagram.com/jeannedamas/Zdroj: https://www.instagram.com/jeannedamas/

7. Na vlně rozvernosti surfuje, a to nejen v tuzemských vodách, nomádka a návrhářka ODIVI Iva Burkertová. Mezi další divy, které se toho (ať už jde o cokoliv) nebojí, lze bez debat zařadit fotografku Anetu Vrkotovou, všestrannou Charlotu Blunárovou nebo trendsetterku, co s lehkostí artikuluje těžkosti vašich dní Pavlínu Louženskou “Je toho hodně a i tak mám pocit, že diskriminuji půlku feedu,” vystihuje esenci pročjetaktěžképřipravitpřehlednejlepšíchúčtů autorka úspěšného blogu o módě, ambicích a hledání vnitřního míru a připojuje doporučení na své guilty pleasure účty.

7 šťastných Pavlíny Louženské

8. "Kdyby měl můj deník instagramový účet, vypadal by jako The Raw Book. Sex ve městě, japonská bondage, mexická architektura a mnohem víc smíchané v jedno velké blaho. Servírujte hned po ránu. Hned s Ignant.

Zdroj: https://www.instagram.com/therawbook/Zdroj: https://www.instagram.com/therawbook/

9. @diet_prada - účet, který upozorňuje na módní inspiraci, která překročila hranice inspirace. Je to bulvár pro intelektuální fashion holky. Kdo zkopíroval Kim a Rafa, i které obálky časopisů už tu dávno byly. A jako bonus tipy na čtení i módní novinky v Instagram Stories. 

10. Fotograf Igor Zacharov a jeho fotky jsou definicí momentu, kdy se zastavil čas uprostřed sprintu. Meditace uprostřed feedu.

Zdroj: https://www.instagram.com/igorzacharov/Zdroj: https://www.instagram.com/igorzacharov/

11. @piariverola - půlka mojí složky uložených fotografií na Instagramu patří téhle zasněné španělské slečně. 

Zdroj: https://www.instagram.com/piariverola/Zdroj: https://www.instagram.com/piariverola/

12. Holky, díky kterým vím, že fashion blogy mohou vypadat i úplně jinak. Thumbs up @majawyh, @sjuloves,  @redpoppyzuz

13. @karolinastrykova - Krasopísmo, ilustrace a všechno krásné. Díky Karolíně za to, že je. 

Zdroj: www.instagram.com/karolinastrykova/Zdroj: www.instagram.com/karolinastrykova/

14. @agathesorlet - holčičí život v ilustracích," odkazem na ilustrátorku, co žije mezi Paříží a Londýnem,  uzavírá svůj výběr Louženská.

No One Knows About Persian Cats

15. Založit v Íránu kapelu není jen tak. Mít kluka a jít s ním na výstavu už vůbec. V jinak tolik pestré a poetické zemi, co voní po pistáciích a růžové vodě a má snad nejvíc básníků a básnířek na hlavu, se neprostupným sítem zákazů prodral Instagram, tamější nejpopulárnější (čti jediná nezakázaná) sociální síť. Společně s @astaran_farjadpezeshk můžete být svědky křehce zachycených drobných událostí všedních perských dní.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/BamaOM3hCm8/?taken-by=nastaran_farjadpezeshkZdroj: https://www.instagram.com/p/BamaOM3hCm8/?taken-by=nastaran_farjadpezeshk

16. Seriózní příspěvky o umění můžete ve svém feedu čekat od @klausbiesenbach, snad jediného muže, který má na instagramové profilovce kravatu. Zajímavý je tenhle jedenapadesátiletý Němec také tím, že řídí jednu z největších institucí věnující se současnému umění. 

Zdroj: https://www.instagram.com/p/BhBzZUtBl0O/?taken-by=klausbiesenbachZdroj: https://www.instagram.com/p/BhBzZUtBl0O/?taken-by=klausbiesenbach

Velké obroučky jsou zase signifikantním znamením @rossana_orlandi, jedné legendární Italky.   

Zdroj: https://www.instagram.com/rossana_orlandi/?hl=csZdroj: https://www.instagram.com/rossana_orlandi/?hl=cs

17. Pokud býváte nervózní, když vám marmeláda neladí se svetrem, najdete klid na profilu @kelseyemc. Uklidňující je i sledování #kelseymcclellan nebo #wardrobesnacks. 

Zdroj: www.instagram.com/kelseyemc/Zdroj: www.instagram.com/kelseyemc/

18. Geniální cit pro kompozici je esencí účtu @tasteofstreep. Aneb kterak brooklynská herečka a grafická designerka Samantha Raye dostala rozmařilý nápad zkloubit ve Photoshopu Meryl Streep s jahodovou koblihou. Nebo vajíčkovým chlebíčkem. Nebo… 

Zdroj: https://www.instagram.com/p/Bd8NjV0FeB1/?taken-by=tasteofstreepZdroj: https://www.instagram.com/p/Bd8NjV0FeB1/?taken-by=tasteofstreep

19. Účtem, který naopak ignoruje většinu barevné škály, je sněhem a skořicí zasypaný vizuální deník ukrajinské ilustrátorky Nastii Sleptsovy. A vůbec to nevadí. Měkkým světlem zalité pohlednice z krásných časů hledejte i na českých účtech @lucijef, @everbay.co nebo @eluch20. Nacházíte-li krásu v pastelových odstínech a úhledné nedbalosti, vydržíte minimálně na jeden velký čaj u účtů lifestylových časopisů, jako je @cerealmag, @oakthenordicjournal, @thevenuereport, @lesothers, @wrap_magazine nebo český @soffa_mag

Zdroj: www.instagram.com/soffa_mag/?hl=csZdroj: www.instagram.com/soffa_mag/?hl=cs

21. Pokud začínáte mít depresi, že tolik tipů nemáte čas projít, natož sledovat, nabízí se zakliknout follow u @czechdesign.cz, kde vás na vše podstatné upozorníme. Sami totiž chápeme, že strávit projížděním Instagramu víc času, než kolik vám odměří upíjení ranního šálku čaje, vám změnu k dobru v životě spíš nepřinese. A navíc, pokud chcete změnit svět, stačí si ustlat.

Zdroj: https://www.instagram.com/czechdesign.cz/Zdroj: https://www.instagram.com/czechdesign.cz/

Galerie

Další články