Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

#zapixely jsou online. Stáhněte si zdarma publikaci o digitálním designu

#zapixely se staly synonymem pro edukační výstavu, sérii přednášek a workshopů a v neposlední řadě pro praktickou příručku. Jejím cílem je přehledně informovat o oboru digitálního designu, o lidech, kteří v něm působí a představuje lidem z příbuzných a jiných oborů proces návrhu digitálního produktu. Sborník Digitální design: Pohled za pixely je nyní zdarma ke stažení i šíření.

Věříme, že publikace je způsob, jak dále vzdělávat kolegy, kamarády, státní správu a veřejnost o tom, co to je digitální design a že je potřeba. Průvodce jednoduše shrnuje fáze procesu návrhu digitálních produktů a služeb a přibližuje svět za pixely každému, kdo se v oboru digitálního designu zatím tolik neorientuje. 

Digitální design je dynamický obor, o který se stojí za to zajímat nejen kvůli tomu, že již dnes velmi ovlivňuje náš každodenní život, ale vytváří se zde nové pozice a povolání a také skýtá velký byznys potenciál. Jak se zmínil během své přednášky berlínský UX designér Andreas Wegner: „Buďte připraveni pružně reagovat na změny“

Neustávající poptávka po výstavě nás utvrzuje v tom, že jde o informace, které je stále potřeba šířit dál. Rozhodli jsme se proto dát sborník ke stažení zdarma (pod článkem). Neváhejte jej využít dle uvážení pro vaši osvětovou činnost a další vzdělávání svých kolegů a svého okolí.

Na obsahu výstavy i příručky se podíleli přední odborníci na digitální design. Dominika Potužáková, Berka, Jakub Krčmář, Martin Kopta, Jakub Franc, Jakub Goldmann, Peter Štědrý, Ondřej Válka, Radek Pavlíček, Jan Řezáč představili témata jako strategie, typografie, uživatelské testování, designový proces, a další. 

Za celým projektem stojí členové organizací Asociace UXLukáš BoB Marvan a CZECHDESIGN – Anežka Adamíková.

Sborník #zapixely je online i offline, foto: Peter VargaSborník #zapixely je online i offline, foto: Peter Varga

#zapixelyPDF

Sborník je nyní volně ke stažení v PDF pod článkem. Šíření vítáno!

Máte-li zájem o tištěnou podobu, je možné ji objednat v našem online shopu za 199 Kč. Z nákladu 400 ks zbývá posledních pár desítek kousků, tak neváhejte dlouho.

#zapixely ve firmách

Jste z firmy a chtěli byste si výstavu zapůjčit? Dejte nám vědět (kontaktujte Boba Marvana na bob.marvan@gmail.com) a domluvíme se. Výstavu už viděli například v Monetě nebo Directu.

Galerie

Ke stažení

Digitalni design: Pohled za pixely, dvojstranné zobrazení 2 MB Stáhnout
Digitalni design: Pohled za pixely, jednostranné zobrazení 5 MB Stáhnout

Další články