Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
ČVUT, Designblok 2016, Foto: Jan Hromádko ČVUT, Designblok 2016, Foto: Jan Hromádko

Zajímavé instalace z Designbloku: 0,5 tuny kávy, 300 kilo uhlí, 5 štaflí a 31 kusů montérek

Vystavovat na Designbloku není jen tak. Tím, jak návštěvníkům představit svůj projekt originální, zajímavou a srozumitelnou formou, se zabývá každý vystavující, ať už jde o začínajícího designéra nebo firmu. Pojďme se společně podívat na to, kdo se na letošním Designbloku nebál vybočit z davu, překročit standardní způsoby prezentace a trochu zariskovat.

5 štaflí

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni se prezentuje jako "mladá, ambiciózní škola", čemuž odpovídá i jejich prezentace. Pro vystavené kousky si musejí návštěvníci doslova vyšplhat, ale stojí to za to.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, Designblok 2016, Foto: Jindřich OukropecFakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, Designblok 2016, Foto: Jindřich Oukropec

 

300 kilo uhlí

Šperkařské studio Mamori bratrů Ondřeje a Martina, studenta K.O.V. na UMPRUM a architekta, se při přípravě instalace docela zapotilo. Celkem 300 kilo černého uhlí tvoří podklad pro prezentaci kolekce šperků FRAGMENTY, inspirovanou kosmickými mlhovinami. Nezdá se to, ale je tomu tak.

Mamori, Designblok 2016, Foto: Jan HromádkoMamori, Designblok 2016, Foto: Jan Hromádko

 

0,5 tuny kávy

Tolik kávy na jednom místě asi jen tak neuvidíme. To je také důvod, proč ohromná hromada příjemně vonící namleté kávy končí na Instagramu většiny návštěvníků. I nás jednoduchá minimalistická instalace Nespresso prostě zaujala. Představuje prostě to nejdůležitější, kávu.

Nespresso, Designblok 2016, Foto: Jan HromádkoNespresso, Designblok 2016, Foto: Jan Hromádko

 

31 kusů montérek

Scholastika se letos zaměřila na tematické propojení řemesla a designu. Výstavní stánek je pokryt montérkami. Na stěnách jsou vyobrazeni řemeslníci při práci, poukazující na důležitou roli řemesla v rozvoji kvalitního designu.  

Scholastika, Designblok 2016, Foto: Jan HromádkoScholastika, Designblok 2016, Foto: Jan Hromádko

 

BOMMA nezklamala

Část Superstudia je věnována nové kolekci značky BOMMA, která navazuje na loňskou instalaci TIMů, za které získala cenu Designbloku, Czech Grand Design a Red Dot Design Award. Letos představuje ručně foukaný křišťál v chytře navržené instalaci, která nabízí hned několik prostor pro vystavení produktů a zároveň je vidět téměř z každého koutu přední části Superstudia.

BOMMA, Designblok 2016, Foto: Jan HromádkoBOMMA, Designblok 2016, Foto: Jan Hromádko

 

Zhoupněte se s designem

mmcité letos potěšila návštěvníky ekologickými houpačkami z výrobního odpadu. Tento odpovědný design je tvořen oranžovým auto pásem a sedátkem z vysoce kvalitního dřeva, které je používáno pro výrobu laviček. Dva jednoduché kousky se staly hlavní atrakcí Designérie.

mmcité, houpačka Swing on!, Designblok 2016, Foto: Jan Hromádkommcité, houpačka Swing on!, Designblok 2016, Foto: Jan Hromádko

 

Masivní a jemný

Dominantní červená nákladní mašina je místem pro prezentaci pěti vybraných studentů z ateliérů Jaroš/Gonzalez a Karel/Šafařík z ČVUT. Kontrast mezi masivní technikou a jemným designem vytváří velmi působivý protiklad.

ČVUT, Designblok 2016, Foto: Jan HromádkoČVUT, Designblok 2016, Foto: Jan Hromádko

Další články