Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Zagreb Design Week | Foto: zagrebdesignweek.com Zagreb Design Week | Foto: zagrebdesignweek.com

Za chorvatským designem do Záhřebu. Sedmý ročník Zagreb Design Weeku pracuje s aktuálními problémy

Již sedmý ročník Zagreb Design Weeku se uskuteční od 1. do 6. září 2020. Kromě přednášek a výstav nabídne i pop-up concept store s chorvatským designovým zbožím. Těšit se můžete i na vítěze mezinárodní soutěže designu ZGDW Award, v jejíž porotě je i naše šéfredaktorka Veronika Pařízková.

Chorvatský design představí již posedmé Zagreb Design Week. Festival, který se kvůli pandemii přesunul z jara na podzim nabídne různorodé výstavy, prezentace, přednášky, módní přehlídky a garden party. Tento rok se festival bude konat pouze v Hale V. v Technickém Museu Nikola Tesly, která byla přímo k účelům Design Weeku zrenovována.

Zagreb Design Week se netradičně uskuteční od 1. do 6. 9. 2020. | Foto: zagrebdesignweek.comZagreb Design Week se netradičně uskuteční od 1. do 6. 9. 2020. | Foto: zagrebdesignweek.com

Tématem je Identita a New normal

Téma Identity je inspirované rychlými změnami ve společnosti a důrazem, který je přikládaný identitě. New normal zase upozorňuje na možnost designu řešit problémy, které se vyskytly ve spojení s covidovou pandemií. Letošním partnerem Design Weeku je Holandsko, které na dvou výstavách představí současný holandský design. Výstavy pod názvem Project Ventura, Channelling Change: Inside a Designers BrainHello Humanity: Dutch Design for a holistic world, kurátorované Margriet Vollenberg, budou mít na Design Weeku svoji premiéru a následně se přesunou na Milan Design Week. 

New normal a Identita, to jsou dvě témata letošního ročníku. | Foto: zagrebdesignweek.comNew normal a Identita, to jsou dvě témata letošního ročníku. | Foto: zagrebdesignweek.com

Pop-up Concept Store

Design Week rovněž nabídne v pop-up concept storu širokou škálu designových produktů především chorvatského původu — od nábytku, světla, módu až po elektrická kola. Důležité je také zmínit, že ač automobilový design nebývá tradičně představován na žádném z design weeků, v Záhřebu je konference o automobilovém designu jedním ze základních prvků události.

Design Week nabídne chorvatský design od módy po elektrická kola. | Foto: zagrebdesignweek.comDesign Week nabídne chorvatský design od módy po elektrická kola. | Foto: zagrebdesignweek.com

ZAGW Award

ZGDW Award je ocenění mezinárodního designu, jehož vítězové budou představeni na Zagreb Design Weeku 2020 a Milano Design Weeku 2021. Soutěží se v kategoriích Grafický design, Interiérový design, Design digitální komunikace a interaktivní design, Textilní a módní design, Produktový design a Sociálně inovativní design.
 

Vstupenky je možné zakoupit u vchodu. Denní vstupné je 25 HRK (~ 3,30 EUR), za týdenní vstupné pak zaplatíte 100 HRK (~ 13,30 EUR)
Více informací naleznete na webových stránkách festivalu.

 

Další články