Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

YOUNG PACKAGE 2015: Obaly z celého světa čekají na verdikt poroty

V pátek 27. března 2015 dorazila poslední přihláška do 20. ročníku mezinárodní soutěže obalového designu Young Package. Prostory sídla CZECHDESIGNU zaplnilo přes sedm set prací na téma „Všechno nejlepší!“. Letos se do soutěže přihlásili studenti a designéři z 31 zemí světa. O tom, kdo získá první ocenění a honorovanou stáž u předního výrobce obalů Model Obaly a.s. se dozvíme na slavnostním vyhlášení, které proběhne 29. května v prostorách kina Aero.

Téma jubilejního ročníku je „Všechno nejlepší!“. Studenti a designéři měli za úkol vymyslet co nejnápaditější obal na toto téma. Do soutěže zasílali výroční edice, dárky, balicí papíry a obaly na limitované série oblíbených produktů. O tom, které obaly se dostanou mezi nejlěpších 40 rozhodne odborná porota, která se sejde v sobotu  11. dubna 2015.

Odborná porota je letos složena z designérů, kteří se soutěže Young Package zúčastnili jako studenti a později se stali respektovanými designéry: historicky prvním vítězem byl Jan Čtvrtník, který o několik roků později pracoval pro NASA, IKEA či Elektrolux. V dalších ročnících zabodovali například Ladislav Škoda, šéfdesigner firmy Tescoma, Jaroslav Juřica, autor oceňované židle 002 pro firmu TON nebo mladý známý designér Karel Vránek. Nedílnou součástí poroty je designér a odborník na obalový design Jan Činčera, který je dlouholetým patronem soutěže Young Package. Ti všichni tvoří odbornou porotu 20. ročníku Young Package a rozhodnou o tom, kdo zvítězí v jednotlivých kategoriích.

ROČNÍK PLNÝ NOVINEK
Vyhlašovatel soutěže firma Model Obaly a organizátor sdružení CZECHDESIGN se snaží každoročně motivovat studenty designu, aby se zamýšleli nad specifikami obalového designu a vytvářeli nápadité, inovativní a funkční obaly. Stejně tak se snaží zdokonalovat soutěž Young Package zavaděním nejrůznějších novinek. Jedno z nich je tvorba speciálního balicího papíru, který se prodává v Papelote a bude k dostání na slavnostním vyhlášení. Autorkou vizuálního stylu 20. ročníku a motivů balicího papíru je ilustrátorka Yveta Kroupová.

Speciální balicí papír 20. ročníku soutěže Young Package, autor: Yveta KroupováSpeciální balicí papír 20. ročníku soutěže Young Package, autor: Yveta Kroupová

Další novinkou je hlasování veřejnosti, která ocení jednoho ze čtyřicítky nejlepších obalů. Nově bude udělena speciální cena vyhlašovatele firmy Model Obaly. Vedle kategorie pro studenty středních a vyšších odborných škol a kategorie pro vysokoškoláky a designéry do 30ti let udělí svou cenu také organizace CZECHDESIGN. Jeden z výherců bude vybrán na honorovanou stáž v inovačním centru společnosti Model Obaly.

Více informací o soutěži Young Package: www.mlady-obal.cz

Galerie

Další články