Workshopy na vlastní kůži. Krasopísmo s Bárou z Nikolajky

Materiály na workshopu krasopísma s Bárou z Nikolajky v ostravském Cøkafe | Foto: mp.hotography Materiály na workshopu krasopísma s Bárou z Nikolajky v ostravském Cøkafe | Foto: mp.hotography

Přinášíme vám další osobní zkušenost z workshopů. Tentokrát do své rodné Ostravy zajela naše stážistka Nela Kuhnová na workshop krasopísma Báry z Nikolajky. Jak se jí líbil a co jí přinesl?

S příchodem Vánoc uspořádala Bára z Nikolajky workshop pro všechny nadšence krasopisu. V prostorách kavárny Cøkafe v DOV v Ostravě se tak na pár hodin rozzářil prostor Bářinou energií a šikovnýma rukama. Samotné psaní Bára doprovázela průlety do historie písma a předávala účastníkům nejen svou dobrou náladu, ale také své příběhy o tom, co ji ke krasopsaní dovedlo. Během několika hodin se tak i úplní nováčci naučili používat speciální brushpeny a vytvořit s nimi díla od abecedy, přes nápisy až po svá vlastní přání nebo třeba cedulky na dárky.

Předvánoční workshop s Bárou z Nikolajky | Foto: mp.hotographyPředvánoční workshop s Bárou z Nikolajky | Foto: mp.hotography

Jak kurz probíhal?

Oceňujeme Bářin velmi motivující přístup a zájem o jednotlivé účastníky workshopu. Celý proces psaní Bára doplňovala radami, tipy a triky jak se stát krasopiscem. Pro každého bylo připraveno místo s jeho vlastním jménem, materiály pro trénink psaní a potřebné psací pomůcky, a tak se všichni cítili jako v bavlnce a naslouchali Bářiným radám, kde sehnat kvalitní pomůcky, jak funguje tvorba písma a jak se třeba zviditelnit se svou prací.

Mezi účastníky kurzu byli především ti, kteří se s krasopísmem setkali poprvé a neměli tedy žádnou zkušenost. Bára ochotně vše od úplných základů vysvětlila a během několika hodin, kdy workshop probíhal, se všem pod rukama vlnila vzorná krasopisná písmena.

Jak krásně psát, workshop s Bárou z Nikolajky | Foto: mp.hotographyJak krásně psát, workshop s Bárou z Nikolajky | Foto: mp.hotography

Pro koho je kurz vhodný?

  • Pro všechny, kteří si potřebují odpočinout od každodenního shonu.
  • Pro ty, kteří si chtějí vyčistit hlavu a dostat se až do meditativních stavů při soustředěné práci.
  • Pro úplné nováčky, kteří s krasopísmem nemají zkušenosti, ale rádi by se ho naučili.
  • Pro všechny milovníky estetických štítků, přání, věnování a pohledů.

Kraso abeceda | Foto: mp.hotographyKraso abeceda | Foto: mp.hotography

Kdo je Bára z Nikolajky?

Bára z Nikolajky je původem Ostravačka, žijící v Praze právě v ulici U Nikolajky, podle které nese název také její značka. Svou práci poprvé představila na Dyzajnmarketu a od té doby už tři roky aktivně píše, ilustruje knihy, tvoří potisky na látky a sama říká že „má potřebu své ilustrace komentovat a posunout je tím blíž k nadsázce“.

Věnovala se také učení na základní škole, ale raději by učila podle svého a tak trochu hravě a tak ji od ledna můžeme navštívit v nově otevřeném ateliéru v ulici U Nikolajky 10 v Praze a něco se od ní přiučit. V ateliéru bude pořádat workshopy krasopísma, ale také soukromé pravidelné lekce pro ty, kteří se krásnopsaní chtějí věnovat. Rozhodně to bude stát za navštívení.

Bára z Nikolajky vysvětluje jak krasopsát | Foto: mp.hotographyBára z Nikolajky vysvětluje jak krasopsát | Foto: mp.hotography

Související

Workshop mramorování
 

Workshop mramorování

Workshop
9. 11. 2019 - 8. 11. 2019

Sobotní knihařské workshopy s Reformátem
 

Sobotní knihařské workshopy s Reformátem

Kurz
7. 11. 2019 - 12. 12. 2019

Grafický design: přípravný kurz na SŠ a VŠ
 

Grafický design: přípravný kurz na SŠ a VŠ

Kurz
3. 10. 2019 - 30. 1. 2020

„Bauhausovské“ dílny v PLATO Ostrava
 

„Bauhausovské“ dílny v PLATO Ostrava

Workshop
21. 9. 2019 - 30. 11. 2019

Workshopy na vlastní kůži. Výroba porcelánu od Dovýroby
Ostatní

Workshopy na vlastní kůži. Výroba porcelánu od Dovýroby

Radim Tuček - 21. 1. 2020 - 4 min.

Jak navrhnout kuchyň, kterou oceníte i ve stáří? Odpověď nabídl workshop firmy Blum a Czechdesignu
Interiér a architektura

Jak navrhnout kuchyň, kterou oceníte i ve stáří? Odpověď nabídl workshop firmy Blum a Czechdesignu

Edita Mikolášková - 21. 12. 2018 - 6 min.

jelínek
Kavelky MYP 2024