Workshopy na vlastní kůži. Jak si ušít mikinu s návrhářkou Lenkou Sršňovou

Mikinový workshop Fullove | Zdroj: lenkasrsnova.com Mikinový workshop Fullove | Zdroj: lenkasrsnova.com

Na mikinový workshop jsme byly za Lenkou Sršňovou připravené jet „až“ do Bratislavy, štěstí nám ale přálo a Lenka si v Praze na měsíc otevřela pop-up v showroomu v Klimentské. Jeho součástí byly i dva zmiňované workshopy.

Prostor pro experiment

I když s Veronikou obě milujeme spíše minimalismus, kolekce Fullove v nás budí velké emoce. Chtěly jsme si vyzkoušet, jak odvážně si dovedeme vyzdobit šaty nebo mikinu. Jakým způsobem dostanete svůj nápad na látku a jak vzniká finální produkt? S Lenkou, která vás provede celým procesem vzniku od začátku do konce, budete mít určitě prostor pro experiment, co se střihů a materiálů týče. 

Výsledek mikinového workshopu Fullove | Foto: Anna PokornáVýsledek mikinového workshopu Fullove | Foto: Anna Pokorná

Individuální přístup

Workshop probíhal v krásném prostředí designového showroomu v Klimetské ulici na Praze 1. Zezačátku jsme nevěděly,  pro kolik osob je workshop určený, a tak jsme byly moc mile překvapeny, že jsme byly jen čtyři. Během dvou intenzivních hodin trvání workshopu jsme si mohly vybrat střih a také látku. Mohlo se jednat o různý střih mikin či šatů, jejichž velikost Lenka na místě upravila tak, aby nám maximálně vyhovovala. Střih se střihl a mohly jsme pokračovat dekorováním. K dispozici jsme měly spoustu motivů právě z kolekce Fullove – zvířata, květiny, střapce, které jsme si na vytvořený střih našpendlily. Následně si Lenka věci odvezla do Bratislavy, kde vše sešila a v krásném balení nám hotové výtvory poslala v rekordním čase zpět.

Průběh mikinového workshopu Fullove | Foto: Anna PokornáPrůběh mikinového workshopu Fullove | Foto: Anna Pokorná

Z workshopu jsme odcházely nadšené. Lenky individuální přístup nám umožnil opravdu proniknout, alespoň na malou chvilku, do tajů krejčovského řemesla. Kurz rozhodně není jen dvouhodinovkou, během které si navrhnete originální kousek do svého šatníku, nýbrž také možností, jak si během hektického pracovního týdne trošku zarelaxovat v příjemném prostředí. Každého samozřejmě baví trochu něco jiného, Lenka proto workshopy přizpůsobí vašim požadavkům tak, abyste si je co nejvíce užili. 

Tvorba Lenky Sršňové | Zdroj: lenkasrsnova.comTvorba Lenky Sršňové | Zdroj: lenkasrsnova.com

Lenka Sršňová

Nepřehlédnutelná tvorba mladé slovenské módní designérky Lenky Sršňové se vyznačuje láskou k výrazným vzorům, intenzivními barvami a důrazem na detail. Lenka vystudovala Ateliér oděvního designu na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. V roce 2009 si otevřela svůj vlastní ateliér LS a se svou tvorbou začala sklízet první úspěchy. Její modely oblékla například Katarzia nebo Judit Bárdos, pro značku zubních kartáčků CURAPROX navrhla limitovanou edici a během Mistrovství světa v hokeji v roce 2019 jste mohli zaznamenat její tvorbu na šatech všech hostesek. Pod značkou LS pořádá pravidelné kurzy, na které se můžete zaregistrovat na e-mailu lenka@lenkasrsnova.com.

Lenka Sršňová | Zdroj: aprilmagazin.curaprox.comLenka Sršňová | Zdroj: aprilmagazin.curaprox.com

Pro koho je kurz vhodný? 

  • Pro ty, kteří milují originální a výraznou módu.
  • Pro ty, kteří rádi tvoří rukama a rádi se přiučí něčemu novému. 
  • Pro ty, které zajímá zákulisí tvorby českého či slovenského designu.

Související

Workshopy na vlastní kůži. Výroba šperku s Adélou Pečlovou
Ostatní

Workshopy na vlastní kůži. Výroba šperku s Adélou Pečlovou

Kateřina Tobišková - 11. 9. 2020 - 4 min.

Workshopy na vlastní kůži. Výroba porcelánu od Dovýroby
Ostatní

Workshopy na vlastní kůži. Výroba porcelánu od Dovýroby

Radim Tuček - 21. 1. 2020 - 4 min.

Workshopy na vlastní kůži. Krasopísmo s Bárou z Nikolajky
Ostatní

Workshopy na vlastní kůži. Krasopísmo s Bárou z Nikolajky

Nela Kuhnová - 5. 3. 2020 - 3 min.

jelínek
MYP 2024
botanická zahrada
SHOP Snoubení