Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Logo WERK DESIGN Logo WERK DESIGN

WERK DESIGN: příležitost pro všechny mladé designéry

Třinecké železárny otevírají náruč designérům a rozdávají hodnotné ceny za kreativní návrhy na využití svých produktů.

Třinecké železárny, kterým místní neřeknou jinak než Werk, patří k průmyslovým podnikům s nejdelší tradicí hutní výroby u nás a jsou významným exportérem oceli do celého světa. Ocel z Třineckých železáren je mimo jiné oporou střešní konstrukce Olympijského stadionu v Berlíně nebo mrakodrapu Highlight v Mnichově, třinecký drát je použit ve skulptuře zdobící střechu Tančícího domu v Praze. Třineckou ocel ve formě ložisek, převodů a dalších součástí nalezneme v automobilech téměř všech značek, počínaje rodinnou Škodovkou až po luxusní Rolls Royce. Z třineckých ocelových drátů se vyrábějí také předměty denního užití, jako jsou přihrádky, pružiny do matrací nebo nákupní vozíky. Za dobu svého fungování vyrobily Třinecké železárny více než 170 milionů tun oceli, která má tu skvělou vlastnost, že je materiálem extrémně recyklovatelným a dá se neustále přetvářet.

Železárny jsou i mimo oblast výroby výrazným aktérem v Moravsko-slezském kraji a svou aktivitu nyní rozšiřují na území celé republiky, když vyzývají všechny mladé designéry k zapojení do soutěže WERK DESIGN.

Soutěž, jejíž uzávěrka je 15. 1. 2015, chce dát prostor inovativním námětům na užití industriálního materiálu z produkce Třineckých železáren ve zcela nových a nečekaných kontextech. Nejsou požadovány žádné makety ani technické nákresy – účastníci se mohou hlásit pouze s vizualizací svého inovativního nápadu jak využít standardní výrobky železáren. Důležitým prvkem soutěže je zmíněná recyklovatelnost – designéři, kteří ve svém návrhu použijí i jiné materiály než ocel, by měli dbát na celkový dopad produktu na životní prostředí.

Přihlásit se mohou všichni studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol kreativního zaměření a mladí tvůrci do 30 let, kteří budou rozděleni do dvou kategorií. Hlavní výhra 50 000 Kč je společná pro obě kategorie, zvlášť pak budou oceněna první tři místa u středoškoláků a u vysokoškoláků/ designérů do 30 let. O výhercích bude rozhodovat odborná porota, ve které zasednou zástupci Železáren, architekt Jana Šépka, designérka Klára Šípková a designéři Martin Žampach a Petr Mikošek.

Zapojte se do soutěže a dokažte, že třinecká ocel může být využita pro objekty vysoké estetické úrovně. Více informací a přihlášku naleznete na: www.werk-design.cz

Galerie