WebExpo představí budoucnost zdravotní péče i rozvoj umělé inteligence v Číně

Na konferenci dorazí i „britský Kazma“ Oobah Butler, zdroj: Web Expo Na konferenci dorazí i „britský Kazma“ Oobah Butler, zdroj: Web Expo

Konference WebExpo přiveze v září do Prahy celkem 70 řečníků, kteří se budou zabývat tématy pro vývojáře, designéry, IT manažery, marketéry a startupisty. Jedním z témat budou reklamní technologie a podnikání v Číně, promluví i Bessie Lee, která v Číně vedla pobočku WPP s miliardovým obratem. Představí se také zdravotnický chatbot, který může v budoucnu zprostředkovat dostupnou péči po celém světě. WebExpo je největší a nejdéle fungující česká technologická konference, tento rok se koná již po dvanácté.

„Program WebExpa každý rok ukazuje globální trendy v softwaru a technologiích, letos proto mluvíme o rozvoji umělé inteligence v Číně nebo budoucnosti zdravotnictví. WebExpo je však zároveň největším setkáním české internetové komunity, co se děje mimo přednáškové sály je právě tak důležité jako samotný obsah,“ říká ředitelka WebExpa Šárka Štrossová.

WebExpo je největší a nejdéle fungující česká technologická konference, zdroj: Web ExpoWebExpo je největší a nejdéle fungující česká technologická konference, zdroj: Web Expo

Bessie Lee, Milan Chiang

O Číně a tom, jak zde funguje marketing a jak využívání AI mění reklamu bude mluvit Bessie Lee. Ta jako CEO čínské pobočky WPP, největší reklamní firmy na světě, zodpovídala za 14 000 zaměstnanců a roční obrat ve výši jedné miliardy dolarů. Z Číny dorazí také „královna mobilních aplikací“ Milan Chiang, zakladatelka a CEO Verystar, poskytovatele WeChat Pay a Alipay, který dodává řešení pro mobilní marketing více než 40 000 obchodům jako je KFC, L´OREAL nebo Pizza Hut.

Anna Zawilska, Tim Caynes

O celosvětovou dostupnost zdravotní péče se snaží Anna Zawilska, vedoucí výzkumu v Babylon Health. Přiblíží mimojiné vývoj zdravotnického chatbota, který dokáže kdykoliv poradit při zdravotních potížích či spojit se skutečným lékařem. O budoucnosti zdravotní péče bude mluvit i designér Tim Caynes. Ten se zabývá návrhem systémů pro chirurgy, aby se jim lépe pracovalo s novými technologiemi na operačním sále. Jejich přednášky jsou zajímavé nejen pro zájemce o medtech, ale také pro ty, kdo chtějí své produkty zlepšovat skrze UX nebo použití umělé inteligence.

Největší česká technologická konference, 20. - 22. 9. 2019 v Praze, zdroj: Web ExpoNejvětší česká technologická konference, 20. - 22. 9. 2019 v Praze, zdroj: Web Expo

Oobah Butler

Na konferenci a poprvé v Česku bude také „britský Kazma“ Oobah Butler. Butler točí videa pro newyorský Vice magazine, jejichž cílem je šokovat lidi a poukázat na mnohdy nedostatečné kritické myšlení. Připravil například video o tom, jak je snadné vytvořit falešnou restauraci, do které se bude chtít dostat každý, k čemuž mu ze začátku stačily pochvalné recenze od přátel a hezké fotografie jídel nafingované z obarvených houbiček na nádobí. Využil také do té doby neznámé módní značky, se kterou se jako návrhář Georgio Peviani dostal až na prestižní pařížský fashion week. V dalším videu „napálil“ světová média, když místo sebe na rozhovory v renomovaných televizních stanicích či rádiích posílal své nepříliš si podobné dvojníky.

Video Oobaha Butlera, který se se svou fiktivní módní značkou dostal až na pařížský fashion week, zdroj: Youtube

Jakub Nešetřil, David Grudl a mnoho dalších

WebExpo má ale i své české zastoupení. Na konferenci vystoupí s příspěvkem o budování digitální společnosti Jakub Nešetřil, zakladatel českého startupu Apiary, který odkoupil za miliardu korun softwarový gigant Oracle, a který před nedávnem spustil iniciativu Česko.digital. Mezi řečníky bude i ikona české programátorské scény, zakladatel Nette David Grudl.

Dvanáctý ročník WebExpa s kapacitou 2000 návštěvníků se uskuteční v pražské Lucerně od 20. do 22. září 2019. Lístky a program naleznete na webu konference WebExpo.

Související

WebExpo 2019
 

WebExpo 2019

Konference
20. 9. 2019 - 22. 9. 2019

Navrhni budoucnost. Přinášíme zásadní postřehy z konference Web Expo
Grafický design

Navrhni budoucnost. Přinášíme zásadní postřehy z konference Web Expo

Anežka Adamíková - 5. 10. 2018 - 5 min.

výstava czd
web expo
SHOP Snoubení
job lab 2024