Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
grafika: Richard Jaroš grafika: Richard Jaroš

Výstava o digitálním designu se přesouvá z Prahy do dalších českých měst

Pražské publikum si mohlo během září a října loňského roku vychutnat téma digitálním designu plnými doušky. Výstavou, přednáškami, workshopy a exkurzemi. Na to se nyní můžou těšit i v dalších českých městech. První zastávkou je Zlín, kde výstava proběhne od 6. dubna do 1. května 2016 a stane se součástí festivalu ZLIN DESIGN WEEK. Pokračovat bude do Brna a Plzně.

Ve Zlíně proběhne výstava v prostorách Baťova institutu ve vstupu do 15. budovy, kde se nachází Krajská knihovna Františka Bartoše. Záštitu nad #zapixely tam převzal ateliér Digitální design z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o jediný ateliér, kde lze v Čechách studovat digitální design s takovým širokým záběrem od grafiky po UX a programování. O doprovodném programu budeme dále informovat na webu a facebooku.

#zapixely, foto: Jakub Hrab#zapixely, foto: Jakub Hrab

Největší výzva webdesignu? 

"Designér musí ustát svůj vlastní proces a prodat ho klientovi. Musí trvat na uživatelském výzkumu a testování, přestože jejich výsledek není vidět na první pohled. S výzkumem může webna první pohled vypadat stejně jako bez něj, akorát pravděpodobnost úspěchu bude výrazně jinde," říká Jan Řezáč, který připravil první panel týkající se strategického uvažování nad tvorbou digitálních produktů. Celý rozhovor si přečtěte ZDE.

Termíny, otevřenost, komunikativnost

Které dovednosti by měl každý designér ovládat? na to jsme se zeptali jakuba Krčmáře, který pro výstavu připravil část o grafické podobě digitálních produktů.
"Je toho spousta. Základ jako dodržování termínů, dokázat spolupracovat s lidmi, být otevřený a tak dále. Nezbytná je ale dle mého schopnost jít do hloubky a opravdu přemýšlet s ohledem na uživatele. Dále také výběr projektů – dělat přínosnou práci a řešit reálné problémy. Pokud děláš opak, projekty neuspějí, nemůžeš se s nimi prezentovat a je to promarněná energie. S tím souvisí také schopnost kritického myšlení k vlastní práci a otevřenost ke zpětné vazbě. Vždycky je možné udělat úplně základní chyby, i když si myslíš, že máš fůru zkušeností a vytříbený instinkt." Celý rozhovor si přečtěte ZDE.

grafika: Richard Jarošgrafika: Richard Jaroš

Přečtěte si další rozhovory (níže) s deseti experty v digitálním designu, nebo se stavte ve Zlíně. Výstavu otevíráme už dnes a doprovodný program je připraven od 14. dubna. Sledujte a sdílejte své zážitky ze světa #zapixely.

#zapixely, foto: Jakub Hrab#zapixely, foto: Jakub Hrab