Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Blok Bez nich by to nešlo, 1. místo v soutěži Offce Depot, design: Anna Benešová | Zdroj: archiv Blok Bez nich by to nešlo, 1. místo v soutěži Offce Depot, design: Anna Benešová | Zdroj: archiv

Voda pro život. Nový ročník soutěže Office Depot hledá originální motiv na plastovou láhev

Společnost Office Depot vyhlásila designérskou soutěž pro studenty a designéry. Letošním tématem je „Voda pro život“. Hlavní zadání je vymyslet potisk pro plastovou láhev na opětovné použití tak atraktivně, aby svého majitele doprovázela na všech cestách i při běžných aktivitách.

Společnost Office Depot podobnou soutěž pořádá už potřetí. Vždy hledá nejen kvalitní vzhled výrobků, ale také dbá na přesah, který by soutěž měla mít. Není to náhoda. Výrobce kancelářských potřeb pravidelně podporuje české lesy. Za každých 50 ks prodaných balíků papíru vysadí stromy. A od roku 2003 je to už úctyhodných 599 621 kusů.

„Uspořádat designérskou soutěž jsme se rozhodli ze tří důvodů. Hledali jsme, jak více akcentovat naši společenskou zodpovědnost s ekologickým přesahem, jak dát příležitost nápadům a vyrobit neotřelé produkty a jak ukázat, že i s kancelářskými potřebami se v kanceláři nemusíte nudit. Zatím co ročník, to skutečně originální nápady, proto se na návrhy z třetího ročníku opravdu těšíme,“ říká Jiří Novotný, Marketing & Direct Sales Manager společnosti Office Depot.

Vítězem byl hravý blok i papírová krabice

I proto nesl první ročník název „Stromy pro život“. Výhru si odnesla studentka Anna Benešová za hravou a přitom precizní grafiku bloku BEZ NICH BY TO ŠLO TĚŽKO. Anna se ve svém návrhu úzce dotýkala ekologie, ale téma dokázala komunikovat svěže a vtipně. A díky tomu jistě i efektivněji.

Krabice Jedna bedna, čtyři tváře, 1. místo v soutěži Offce Depot, design: Michal Hyžák | Zdroj: archivKrabice Jedna bedna, čtyři tváře, 1. místo v soutěži Offce Depot, design: Michal Hyžák | Zdroj: archiv

Loni soutěžící navrhovali takový potisk kartonových krabic, který nabídne jejich další využití – ať už jste krabicemi dali najevo svou náladu, postavili z nich celé město nebo se vrátili do dětských let k papírovým skládačkám.

Krabice Jedna bedna, čtyři tváře, 1. místo v soutěži Offce Depot, design: Michal Hyžák | Zdroj: archivKrabice Jedna bedna, čtyři tváře, 1. místo v soutěži Offce Depot, design: Michal Hyžák | Zdroj: archiv

Nové téma? Voda!

Pro tento ročník se stala tématem Voda. Živel, který je nenahraditelný a přitom se k němu chováme stále víc lhostejně a nezodpovědně.

Cílem je tedy navrhnout potisk na láhev na opětovné použití tak, aby ji její majitel miloval, rád s ní cestoval, cvičil nebo pracoval. Zkrátka ji měl stále při sobě a šetřil tím alespoň trochu naši planetu. A zamezil tak nákupu plastových láhví.

Informace o soutěži

Úkolem designérů je navrhnout originální potisk na láhev o rozměrech 23x13 cm. Soutěže se může zúčastnit každý občan ČR starší 15 let s jedním soutěžním návrhem.

Soutěžní návrh je možné odevzdat do 31. ledna 2020
na e-mail: soutez@officedepot.eu.

Stejně jako každý rok tři nejlepší designéři budou odměněni. Vybírat a hodnotit je bude odborná porota zastoupena členy Office Depot a také výtvarným umělcem Marcellem Vallasem. Bude hodnotit jak svébytný a nápaditý výtvarný/grafický projev a vystižení tématu, tak realizovatelnost.

Tři vítězové si rozdělí celkem 60 000 korun a pokud se na prvním místě umístí soutěžící, který bude v době soutěže studentem, jeho škola získá kredit ve výši 20 000 Kč na nákup zboží u společnosti Office Depot.

Veškeré informace k soutěži najdete v plném znění pravidel a příspěvku o soutěži.

Letošním tématem soutěže je voda. | Zdroj: archivLetošním tématem soutěže je voda. | Zdroj: archiv

Další články