Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Vítězná obuv Lindy Zabilkové, foto: Linda Zabilková Vítězná obuv Lindy Zabilkové, foto: Linda Zabilková

Vítězka soutěže Baťa Design Week. Mladá Linda Zabilková rozvířila českou módu a slaví úspěchy

Linda Zabilková vyhrála na jaře soutěž v rámci 1. ročníku Baťa Design Week s názvem Young Designer Contest. V září prezentovala vysoko hodnocené kolekce v rámci MBPFW a také studentské platformy WRN. Letos bude promovat na UMPRUM a v hlavě má spoustu nápadů. Sice se prý nezastaví, ale svou práci miluje. My se tak můžeme těšit na další zajímavé kolekce, které rozvíří české módní vody.

Byla to tvoje první soutěž, nebo už ses nějaké účastnila?

Dříve, ještě na střední škole, jsem vyhrála 3. místo s kolekcí Opilá životem, to už je ale dlouho.Bylo těžké uspět? Co tě motivovalo?

Nemohu posoudit, zda bylo těžké uspět. Sama jsem k této soutěži přistupovala spíše jako k dalšímu zajímavému projektu, byla jsem nadšená z možnosti věnovat se obuvi, po minulých více oděvních projektech. Naučit se nové technologické postupy, být osobně přítomna ve výrobě, konzultovat realizaci přímo a nezůstat pouze u prototypu. Hlavní motivací bylo jen vytvořit boty, které bych chtěla sama nosit. Vytvořit něco, co mně samotné chybí.

Vítězka Baťa Fashion Week, foto: archiv návrhářkyVítězka Baťa Fashion Week, foto: archiv návrhářky


Doporučila bys ostatním studentům oděvních škol účast na příštím ročníku?

Určitě ano, je to zajímavá zkušenost.

Máš jako designér přehled o počtu prodaných bot a podíl z prodeje? Nebo jsi dostala jednorázovovou odměnu v rámci výhry?

Bohužel nemámpřehled o počtu prodaných párů, podíly z prodeje ani jakoukoliv jinou odměnu, kromě vyhlášení a předání skleněné ceny na Baťa Fashion Weeku 2017. Šlo o školní projekt a spolupráci s firmou Baťa. Hlavní odměnou je mi skvělá zkušenost.

Vítězný návrh, foto: archiv návrhářkyVítězný návrh, foto: archiv návrhářky


Měla jsem za to, že se primárně zabýváš navrhováním oděvů?

Ano, zabývám se primárně oděvem, ale studuji v ateliéru Designu oděvu a obuvi pod vedením doc. Liběny Rochové. Jak už název napovídá, věnujeme se i botám. 

Chystáš další kolekci obuvi?

Ano. Ráda bych opět prezentovala ucelenou kolekci i s vlastní obuví.

Nová kolekce Lindy Zabilkové na MBPFW, foto: archiv návrhářkyNová kolekce Lindy Zabilkové na MBPFW, foto: archiv návrhářky


Jak pokračuje Tvoje studium na UMPRUM?

V rámci ateliéru jsme měli přehlídku na Mercedenz-Benz Prague Fashion Week, v jednom bloku s druhým ateliérem módy na Umprum a se studenty z Tokia, z prestižní Bunka Fashion College, kde náš ateliér měl přehlídku minulý rok. Jinak v říjnu začínám na Umprum svůj poslední rok, budu diplomovat.

Kde se vidíš v budoucnu? V zahraničí? V ČR jako majitelka úspěšné značky?

Zatím nemohu říci. Mám spoustu plánů, doufám, že ale během mé diplomky více vykrystalizují. Nyní mám radost, že jsem zvládla dokončit kolekci, kterou jste teď mohli vidět v rámci Mercedenz-Benz Prague Fahion Week a We´re next.

Aktuální kolekce Lindy Zabilkové na MBPFW, foto: archiv návrhářkyAktuální kolekce Lindy Zabilkové na MBPFW, foto: archiv návrhářky

Galerie

Další články