Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
sean nicholas savage sean nicholas savage

Vidět nevídané

Už od tohoto čtvrtka se můžete zaposlouchat, poveselit, ale hlavně vizuálně pokochat na festivalu Creepy Teepee.

Co ale dělá pozvánka na hudební festival mezi zprávami a novinkami z designu? Čím si hudební festival vysloužil místo na tomto webu?

Tento festival totiž (jako málokterý u nás) slibuje neotřelé vizuální zážitky a povedenou taškařici, které se každý vizuálně vnímavější jedinec touží účastnit. Pro ty, kdo doposud ke kouzlu kutnohorského festivalu nepřičichli, přináším malou ochutnávku, co bude k vidění.

LITTLE RUCKUS

Nechystám se pouštět do rádoby fundovaného rozboru, co v Kutné Hoře uslyšíte, dám přeci jenom přednost tomu, co tu můžete spatřit. Chcete-li vidět křepčit zpěváka v květovaných koktejlkách, prapodivného klauna nebo čarokrásné hudební divy a poté (co slezou z pódia) se se všemi potkat u baru, je program tohoto víkendu více než jasný. V Kutné hoře se totiž nemaže jenom hranice mezi vizuálním uměním a hudbou, ale taky mezi samotnými účinkujícími a posluchači. A cože to má tedy design společného s hudbou a hudebním festivalem?? Zkuste se podívat na přebaly desek jednotlivých kapel nebo jejich stránky. Vizuálně zajímavější a inspirativnější práce se nehledají úplně snadno. Chcete-li si tedy dopřát ne jen tak ledajaký zážitek – naviděnou pod pódiem!

BLITHE FIELD

GOLDEN AXE

Pozn: Tento článek je prvním důkazem, že jsme se rozhodli okořenit zprávy o designu právě i tipy na nevšední zážitky, podívané a spektákly, které jsou těžko k pohledání a které není radno propásnout. Své (již tak dosti široké) pole působnosti se chystáme rozšířit i na sledování majstrštyků stage a sound designu – jak se poeticky, cizojazyčně a taky nepřeložitelně nazývá to, co se povětšinou odehrává na pódiích a jevištích a to, co se z nich line.

Galerie