Vánoční dárky od českých designérů do 500 korun

Papelote album, zdroj: Papelote Papelote album, zdroj: Papelote

Vánoce rozhodně nejsou jen o velkých darech, ale hlavně o tom vychutnat si nejkrásnější svátky v roce spolu. Drobné dárky pod stromečkem jistě potěší každého. Vybrali jsme pro vás proto ty, které nezatíží vaši kapsu, ale potěší vaše oko.

Pro maminku

Decentní šperk sluší každé ženě a nemusí stát horentní sumu. Minimalistické geometrické náušnice od Jana Veselého jsou nadčasové a můžete vybírat z dvou velikostí a čtyř tvarů. Jsou z chirurgické oceli a pozlacené, tudíž vhodné i pro alergiky.

Koupit náušnice na shop.czechdesign.cz

Geometrické náušnice, design: Jan VeselýGeometrické náušnice, design: Jan Veselý

Pro tatínka

...a na utužení rodinné atmosféry. Karafa vznikla v rámci produktové řady nápojového skla Vicenza. Autorem není nikdo jiný, než designér Jiří Pelcl, který za něj získal vůbec v prvním ročníku soutěže Czech Grand Design v roce 2006 ocenění produktový designér roku. Nezapomeňte darovat s dobrým vínem. 

Koupit karafu na shop.czechdesign.cz

Karafa, design: Jiří PelclKarafa, design: Jiří Pelcl

Pro (budoucího) manžela

Zápisník na vaše společné zážitky, kam si nalepíte polaroidky nebo vstupenky z divadla, kde jste měli rande. Nebo také pro zaznamenání vzpomínek z cest, či plány na další dovolenou. Papelote je rozhodně dobrou volbou - dáte najevo, že vám jsou české značky blízké. A vaše polovička se už nemůže vymlouvat, že zapomněla na důležitou událost. 

Koupit zápisník na shop.czechdesign.cz

Cestovatelský deník PapeloteCestovatelský deník Papelote

Pro babičku

Pokud má vaše babička doma sbírku cibuláku, který vám evokuje prázdniny u ní, určitě ji potěší oválná mísa, kterou navrhl Jiří Pelcl pro Český porcelán v Dubí. Tato sada nádobí je na trhu již deset let, ale design má stále aktuální. A věřte, že ho budou milovat i vaše děti nebo vnoučata. Nikdy totiž nevyjde z módy.

Koupit cibulák na shop.czechdesign.cz

Cibuláková mísa, design: Jiří PelclCibuláková mísa, design: Jiří Pelcl

Pro dědečka

Nedělní ráno s konvicí čaje, dobrou snídaní a novinami může být ještě příjemnější. Za propracovaným vzhledem stojí designéři ze studia Olgoj Chorchoj, kteří za návrh konvice FROM získali cenu Designér roku 2010. Konvice z varného skla zvládne teploty od -40 °C až + 300 °C, takže využití najde i v létě - třeba na domácí ledový čaj.

Koupit konvici na shop.czechdesign.cz

Konvice, design: Olgoj ChorchojKonvice, design: Olgoj Chorchoj

Pro vtipného bratra nebo kamaráda

Znáte muže, který nemá rád k snídani párky? Pokud chcete obdarovanému udělat radost a dát mu najevo, že máte vkus a smysl pro humor, zvolte porcelánový talíř od dua Tomski & Polanski.

Koupit vtipný talíř na shop.czechdesign.cz

Talíř, design: Tomski & Polanski pro Adekor a umělciTalíř, design: Tomski & Polanski pro Adekor a umělci

Pro nejlepší sestru nebo kamarádku

Pokud chcete věnovat milý dárek, zvolte misku s liškou od Lény Brauner. Svérázná malířka a ilustrátorka působí už svým vzezřením, jako by se pohybovala na hranici dvou světů, na pomezí mezi šedivou skutečností a barevnou fantazií.

Koupit misku na shop.czechdesign.cz

Miska s liškou, design Léna Brauner pro Adekor a umělciMiska s liškou, design Léna Brauner pro Adekor a umělci

Pro vaši ratolest

Co by to bylo za Vánoce, kdyby pod stromečkem nebyla alespoň jedna kniha. Díky publikaci Hravouka se vaše děti zábavnou formou naučí, jak v lese tlejí opadané listy, prohlédnou si, jak vypadá noha žáby a zjistí, kdo si nejradši pochutná na myšce. Dostupná je i na tabletech a v počítačích jako aplikace.

Koupit Hravouku na shop.czechdesign.cz

Kniha Hravouka, zdroj: FB HravoukaKniha Hravouka, zdroj: FB Hravouka

Pro každého

Bez ponožek pod stromečkem by to snad ani nebyly Vánoce. A samozřejmě, každý čeká nějaký ten měkký dárek. S ponožkami od Ferdinanda dotáhnete váš osobitý styl k dokonalosti.

Koupit ponožky na shop.czechdesign.cz

Ponožky We Are Ferdinand, zdroj: FB We Are FerdinandPonožky We Are Ferdinand, zdroj: FB We Are Ferdinand

Související

CZECHDESIGN jako tip na vánoční dárky
Produktový design

CZECHDESIGN jako tip na vánoční dárky

Tereza Nakládalová - 10. 12. 2016

Vánoční dárky od mladých designerů
 

Vánoční dárky od mladých designerů

Linda Matějovská - 4. 12. 2009

job shop
výstava czd
kruh 2024 duben
shop 4/2024