V roce 2030 chce LEGO vyrábět kostičky už jen z bioplastu. Dnes nabízí ekologickou kolekci rostlin

Firma lego z dánského Billundu má v prodeji novou kolekci rostlin - listů, keřů a stromů. Ty jsou vyráběny ze zbytkových částí cukrové třtiny. Dílky rostlin jsou sice malým procentem z celkové produkce Lega, firma se ale zavázala přejít na úplnou výrobu z bioplastu do roku 2030.

  • Dánská firma lego spustila od 1. srpna prodej kostiček vyráběných z cukrové třtiny, takzvaného bioplastu
  • Do roku 2030 by chtěla stejným způsobem vyrábět téměř veškerou svou produkci
  • Podobný trend sledují i jiné známé značky, např. Reebok, který začal vyrábět ekologické tenisky z bavlny a kukuřice

Ekologická koncepce společnosti Lego by mohla jít lecjakým jiným firmám příkladem. A i to je jejím cílem, jak říká Tim Brooks, víceprezident oddělení, které se zabývá dopadem firmy na životní prostředí:

Chceme mít pozitivní dopad na svět kolem nás. A usilovně pracujeme na tom, abychom produkovali hračky z materiálů, které zaručují dlouhodobě udržitelný rozvoj.

Zdroj: dezeen.comZdroj: dezeen.com

Lego je od roku 2013 partnerem World Wildlife Fund (WWF) a od roku 2016 se spojili s Bioplastic Feedstock Alliance (BFA). To společnosti zaručuje, že bioplasty, které používají pro svoji výrobu, pochází z udržitelných zdrojů. 

Dalším příkladem vhodným k následování je používání energie z obnovitelných zdrojů. Nejenže Lego na výrobu kostiček používá větrnou energii, ale zároveň do ní i investuje svůj kapitál.  Před několika lety například zaplatila třetinu nákladů na výstavbu velké větrné farmy při severozápadním pobřeží Německa. 

Zdroj: dezeen.comZdroj: dezeen.com

Poslední třešničkou na dortu je používání ekologicky šetrných balení. Firma se zavázala:

  • Snížit celkové množství obalů
  • Používat v co nejvyšší míře recyklovatelná vlákna
  • Bojkotovat získávání obalových materiálů od společnosti Asia Pulp and Paper (APP). Tato společnost získává materiály z indonéského deštného pralesa, který je na pokraji vymizení

Zdroj: dezeen.comZdroj: dezeen.com

Zodpovědný přístup firmy Lego k prostředí kolem nás by měl být příkladem nejenom pro firmy, ale i pro nás jednotlivce. Dánsko je obecně velmocí v oblasti udržitelného rozvoje a ekologie. Jistě není náhodou, že firma Lego, smýšlející v tom správném ekologickém duchu, pochází z Dánska.

Zdroj: defolio.coZdroj: defolio.co

Související

Češi poskládali pro japonský Legoland téměř pětimetrovou třešeň
Interiér a architektura

Češi poskládali pro japonský Legoland téměř pětimetrovou třešeň

Petra Boháčová - 16. 7. 2018

LEGO = dobře si hraj!
Ostatní

LEGO = dobře si hraj!

Jana Drahoňovská - 5. 1. 2011

SHOP Snoubení
kruh 2024
zuz banner
ujep 2024