Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Wanda Dančová, foto: Kris Reznikova Wanda Dančová, foto: Kris Reznikova

V mezinárodní soutěži A Design Award & Competition uspěla studentka ze Slovenska

Wanda Dančová, studentka oděvního návrhářství, získala se svým atypickým návrhem, který spojuje bundu a batoh, ocenění v mezinárodní soutěži A Design Award & Competition.

Můžete nám prosím prozradit něco málo o tom, čemu se v designu věnujete a jak jste se k tomu dostala?

Jsem módní návrhářka a věnuji se street styleready-to-wear módě. Už od malička jsem věděla, co chci v životě dělat. Měla jsem blízko k módě a často jsem kreslila šaty a oblečení. Během základní školy jsem začala navštěvovat výtvarnou přípravu a dále jsem pokračovala na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku. Momentálně studuji na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze.

Wanda Dančová, foto: Kris ReznikovaWanda Dančová, foto: Kris Reznikova

Jak byste popsala Váš styl práce?

Snažím se pracovat s mladými lidmi a pomocí módy vyjadřovat svého ducha. Chci také docílit toho, aby to stejně vnímali i lidé, kteří budou moji módu nosit. Můj styl je založený na pohodlnostinositelnosti jednotlivých kusů. Móda pro mě není jen umění ale i výzva, jak spojit více možností do jedné: vizuální efekt, nový design, novou myšlenku, originalitu, komfort a variabilitu.

 

Wanda Dančová, foto: Kris ReznikovaWanda Dančová, foto: Kris Reznikova

Co je hlavní inspirací Vašeho výherního designu a pro koho je určený?

Mou hlavní inspirací jsou mladí lidé, životpohyb ve městech. Líbí se mi, jak lidé jezdí na kolech a skateboardech, je to ekologickézdravé. Pro tento typ pohybu potřebují speciální oblečení, které jim zajistí rychlý a pohodlný pohyb bez omezení. To mě inspirovalo ke spojení batohubundy do jednoho kusu. Svůj návrh jsem chtěla vytvořit pro lidi, kteří hodně cestují a potřebují se pohybovat z místa na místo bez omezení a zátěže batohů nebo tašek, aby měli vše jednoduše při sobě.

Wanda Dančová, foto: Kris ReznikovaWanda Dančová, foto: Kris Reznikova

Galerie

Další články