V Brně chystají festival modulární architektury

modulARCH 2015, zdroj: archforpeople.cz modulARCH 2015, zdroj: archforpeople.cz

Modulární architektura je v posledních letech výraznou a progresivní oblastí stavitelství. Její ekologická i ekonomická stránka vzbuzuje čím dál větší zájem ze strany odborné veřejnosti. ModulARCH 2015 ukáže světlé i stinné stránky současného modulárního stavění.

O festivalu modulARCH 2015

Cílem festivalu je vyvolat diskuzi nad podobami a možnostmi modulární architektury v kontextu využití veřejného prostoru a ve společnosti rezonujících sociálních témat jako je bydlení, školství nebo řešení krizových situací – v současnosti nejčastěji řešených problémů. K tomu bude využito několik prostředků.

Mezinárodní odborná konference na téma: Podoby současné modulární architektury

Celodenní konference je cílena zejména na odbornou veřejnost z řad architektů, projektantů a studentů, ale také na představitelue měst a obcí. Konference a její program představují vrchol celého festivalu a jeho nejvýraznější prvek jak z hlediska odbornosti, tak dosahu v médiích.

V rámci konference zazní aktuální témata modulární architektury.

Datum konání: 23. - 25. 4. 2015

Počet účastníků konference: 120

Hlavní přednášející konference: Sebastian Irarrazaval

Workshop

Třídenní studentský workshop, jehož účastníci se v jeho průběhu detailně seznámí s možnostmi modulární výstavby, vyzkouší si navrhování z modulů v jednoduchých formách. Workshop je propojen s tématem oživení veřejného prostoru.

Počet účastníků workshopu: 40

Hlavní lektoři workshopu: Sebastian Irarrazaval a Ximena Garcia Huidobro

Soutěž

Ideová soutěž navazuje na tradici studentských soutěží pořádaných společností KOMA Modular. Soutěž by měla reflektovat současné tendence jak po stránce architektonické, tak ideou zadání. Soutěž bude kombinací modulárního urbanismu a hlavního zadání z oblasti sociální tématiky, jako jsou startovní byty, sociální bydlení nebo cohousing.

Omezení: studenti architektury a mladí architekti do 35 let

Výstavy a instalace ve veřejném prostoru

Na náměstích a veřejných prostranstvích v Brně bude umístěno několik drobných modulárních objektů vytvořených ze CITY modulů. Každý kontejner bude mít vlastní náplň a obsah, ale dohromady je spojuje stejný motiv – využití veřejného prostoru. Cílem je ukázat možnosti dalšího využití a v modulech představit konkrétní cíle nebo problémy daného místa. Vrcholem festivalu modulárních objektů v Brně však bude objekt Sebastiana Irarrazavala, který pro tuto akci speciálně navrhne.

Akci organizuje občanské sdružení ARCH FOR PEOPLE ve spolupráci s architektonickým serverem EARCH. a agenturou artEcho. Generálním partnerem festivalu a vypisovatelem soutěže je společnost KOMA MODULAR.

Související

ModulARCH 2015
 

ModulARCH 2015

Festival
23. 4. 2015 - 25. 4. 2015

O chytrých městech s Davidem Bártou
Interiér a architektura

O chytrých městech s Davidem Bártou

Adam Piškula - 2. 11. 2014 - 14 min.

reSITE – dobrá věc se podařila
Ostatní

reSITE – dobrá věc se podařila

Adam Piškula - 30. 7. 2014 - 5 min.

Jak nastartovat chytrá města?
 

Jak nastartovat chytrá města?

Adam Piškula - 24. 6. 2014 - 3 min.

reSITE spojuje dobré příklady městské architektury a urbanismu
 

reSITE spojuje dobré příklady městské architektury a urbanismu

Adam Piškula - 13. 6. 2014 - 2 min.

jelínek
SHOP BANNER UNOR 2024