Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Danish Design Danish Design

Usaďte se na dřevo

Na výročním padesátém Salone del Mobile se prosazuje do popředí dřevo. Židle dřevěné, dřevěné v kombinaci s plastem, kovem nebo čalouněním, stačí se dívat a užít si kombinace struktur.

Židle upoutají buď zajímavým tvarování, nebo jednouchým minimalistickým tvarem židle, který dává vyniknout struktuře dřeva či látky popřípadě kombinacím materiálů.

Ohýbané dřevo a překližka – vyberte si a posaďte se! Vyznít se dává létům a přirozené struktuře dřeva. Tím vynikají zejména severské země.

Hodně firem re-designuje klasické typy sezení, u Magisu zaostřil Konstantin Grcic na klasickou „pianovou“ židli, čímž vznikla svěží židle s kombinací dřeva a kovu. Také tu najdete zcela jednoduchou židle Zartan od Starka s Quitlletem, kde se experimentuje na sedáku s ekologickými materiály, na výběr je len, konopí a bambus, na obrázku vidíte nejspíše verzi v konopí.

Moroso inovoval kolekci Klara o potahy, kde vznikla struktura díky prošívání. Kolekce také obsahuje houpací křeslo, kterých bylo k vidění na výstavišti značné množství.

Konstrukci židle ze dřeva s opěrkou a sedákem z lisovaného plechu vyzkoušeli v Emecu.

Galerie