Tržiště pod střechou – Holešovice Fashion Market

 Plakát Plakát

V tropickém počasí se 27.-28.7. 2012 v prostoru Pražské tržnice uskutečnil Holešovice Fashion Market. Byl barevný, hlučný, horký (vzduch se v pavilonu dal krájet), klasický a všední.

Pavilon 7 zaplnilo oblečení, šperky i bytové doplňky od asi sedmdesáti návrhářů z Česka a Slovenska. Akce se konala potřetí, po pozitivních odezvách z prosincové premiéry a březnové první reprízy. Tržíčko je to sympatické, ale pro plánované číslo čtyři v prosinci tohoto roku je na čase nastavit si laťku o něco výš.

Typický návštěvík takové akce bývá pozorovatel (nejen) nezávislé módy, a proto ho neohromí pouhá koncentrace značek na místě. Při dnešním počtu podobných přehlídek je třeba dbát i na způsob prezentace, audio stránku, občerstvení, doprovodný program, celkový vizuál. Organizátoři Fashion marketu se snažili vše zajistit a sjednotili složky do funkčního celku. Čert vem vedro a technické potíže módních přehlídek, z mého pohledu bylo slabou stránkou to nejdůležitější: prostor, který jednotliví návrháři dostali ke své prezentaci.

Někteří měli své pulty dostatečné – např. Love Music – obchod pořadatelů. Chyběly ale kabinky na převlékání a u menších „stánků“ také přehlednost, co ke komu patří. Možná je to hloupost, ale lehce se pak vytrácí důraz na autorství. Designéři nemohli svým výrobkům zajistit patřičnou vystavovací plochu, natož aby je vhodně esteticky aranžovali. Celkově bylo v hale místa málo a lidí moc – v teplém počasí se pak stal z marketu jeden podlouhlý skleník.

Příjemnou částí bylo první patro, kde se nacházela sítotisková dílna Kredenc. Zákazníci si mohli nechat natisknout nějaký z mnoha nabízených motivů na přinesené nebo na místě zakoupené tričko. Tiskařská parta nabízela také filtrovanu kávu a dílna se tak stala místem vhodným k zastavení.

Nakonec přidávám tip na osvěžující módu Lenky Kristiánové. Zaujaly mne skromné, avšak přísné střihy a především kalhoty zavazovací u kolen, které měly úspěch už na letošním Code:Mode.

Organizátoři pro prosincové pokračování doufají v pronájem dvou hal, což by se určitě hodilo. Těším se a doufám, že čtvrtý market bude počátkem nové etapy, která obstojí v konkurenci dalších festivalů nezávislé módy.

Související

Jarní Triangl
 

Jarní Triangl

Market
27. 5. 2017, 09:00 - 18:00

SHOP Snoubení
kruh 2024
zuz banner
ujep 2024