Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Designér Peter Olah se svou trofejí pro Tour de France, zdroj: Peter Olah Designér Peter Olah se svou trofejí pro Tour de France, zdroj: Peter Olah

Trofej pro Tour de France navrhl slovenský designér. Vzdává hold českému kubismu

Nad hlavu ji letos pozvedl velšský cyklista Geraint Thomas. O čem je řeč? O trofeji pro vítěze slavné Tour de France. Její podobu navrhla česká automobilka ŠKODA. A že je to obrovský úspěch snad ani nemusíme dodávat.

ŠKODA Design navrhuje trofeje pro nejrychlejšího cyklistu od roku 2011. Patnáct let je oficiálním partnerem a dodavatelem vozů celé Tour de France. I letos je pod návrhem poháru podepsaný slovenský designér Peter Olah.

Trofeje od ŠKODY pro Tour de France, zdroj: Peter OlahTrofeje od ŠKODY pro Tour de France, zdroj: Peter Olah

Trofeje pro vítěze Tour de France ztělesňují vzrušující hru lehkých křivek a přesných linek, které se směrem nahoru rozšiřují. Křivky tak připomínají křídla ptáka v letu,“ vysvětluje designer ŠKODA AUTO Peter Olah.

Mistrovské dílo českého sklářského umění o výšce 60 cm a váze čtyř kilogramů zhotovila česká firma Lasvit. Elegantní štíhlá silueta trofejí se stala pro Tour de France už typickou.

Každý rok se designéři ŠKODA AUTO při navrhování motivu povrchu inspirují novými nápady. Letošní trofej se nese ve znamení geometrických vzorů a českého kubismu.

Peter Olah při výrobě trofejí, zdroj: Peter OlahPeter Olah při výrobě trofejí, zdroj: Peter Olah

zdroj: ŠKODA AUTO

Další články