Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Svatební oznámení od studia YES&YES, zdroj: facebooková stránka studia YES&YES Svatební oznámení od studia YES&YES, zdroj: facebooková stránka studia YES&YES

Svatební oznámení stylově. Jak (ne)zkazit první dojem nejkrásnějšího dne vašeho života?

Svatební oznámení ve schránce ve vás vyvolá rozhodně větší nadšení než nezaplacené složenky a reklamní letáky. Právě obálka s radostnou novinou však může mít mnoho podob – buď si ji s chutí vystavíte, nebo ji založíte do náhodné složky a datum napíšete do kalendáře v mobilu. Vybrali jsme pro vás 3 stylová a 3 tak trochu nepovedená svatební oznámení.

Svatební grafika snů

Přestože u nás svatební byznys nedosahuje takové roviny jako například ve Spojených státech, najdete spoustu ateliérů, které vám vytvoří svatbu podle vašich nejdivočejších snů a představ. Svatební tiskoviny jsou nedílnou součástí celého vizuálu události a měly by tedy korespondovat s atmosférou, duchem a formou svatby.

Jasně a výstižně

Ve svatebním designu aktuálně převládá minimalismus, tlumené barvy a přírodní motivy. To mimo jiné představuje svatební a eventové studio YES & YES s kolekcí svých tiskovin. Studio vedou čtyři nejlepší kamarádky, které se perfektně doplňují – markeťačka Veronika, grafička Tereza, návrhářka Renata a Michaela, která zase rozumí financím a účetnictví. Už dlouhou dobu mají na svědomí ty nejpohádkovější a nejstylovější svatby, ale příští sezónu si od svatebního šílenství chtějí odpočinout a zkusit si zase něco trochu jiného.

Pohádka z mechu a kapradí

Momentálně jsou oblíbené svatby oslavující svobodu (trochu paradoxně), volnost a souznění s přírodou. Zalíbil se vám boho styl? Zkombinujte hravost kreslených přírodnin s rustikálním hnědým papírem a krásnou lesní svatbu máte na světě. K tomu určete barevné portfolio – jako například bílá, khaki, tmavě zelená a rudá, čímž zajistíte jednotné barevné schéma, které bude vypadat skvěle jak naživo, tak na každé fotce.

Pro svatbu z pohádky z mechu a kapradí, zdroj: facebooková stránka studia YES&YESPro svatbu z pohádky z mechu a kapradí, zdroj: facebooková stránka studia YES&YES

Svůj styl YES & YES promítá i do grafiky svatby pánské s jednoduchou, strohou grafikou plnou elegance a šarmu. Šedé tóny nechávají dostatečnou volnost a společně s kombinací fontů zachovávají čistotu návrhu.

V jednoduchosti je krása, zdroj: facebooková stránka studia YES&YESV jednoduchosti je krása, zdroj: facebooková stránka studia YES&YES

Rafinovaně roztomilá nevinnost 

Made Atelier ve své kolekci 2019 vsází na něžnost, květinové motivy, tmavší teplé nebo jemné akvarelové barvy. Hraje si s transparentností, průhlednými obálkami a ozdobné třpytivé spony nebo mašle vyměňuje za majestátní vosková razítka. Tiskoviny a dekorace vyrábí na míru nebo podle svých návrhů.

Růžová nikdy nezklame, zdroj: facebooková stránka Made AtelierRůžová nikdy nezklame, zdroj: facebooková stránka Made Atelier

Jedinečná grafika pro jedinečný den

Pokud toužíte po opravdu originálním kousku, vyberte si oblíbeného ilustrátora, grafika či typografa a propojte jejich styl se svým přáním. Podpoříte jejich tvorbu, budete mít grafiku s nápadem a spojením vlastní a umělcovy invence může vzniknout dílo, na které budete oba pyšní. Své služby nabízí například ilustrátorka PAMPart, která realitu přenáší na papír akvarelem spolu s dávkou snovosti. Ručně malovaná oznámení jsou trendy! Hosté se navíc budou cítit, že každému z nich někdo věnoval svůj drahocenný čas a obdařil je trochou lásky.

Roztomilá ilustrace ženicha a nevěsty s tématikou místního folkloru, zdroj: fler.cz, profil PAMPartRoztomilá ilustrace ženicha a nevěsty s tématikou místního folkloru, zdroj: fler.cz, profil PAMPart

Kovbojský přešlap

Smysl pro humor se v manželství určitě hodí, ale u svatebních oznámení by se s ním mělo šetřit. Působí nevkusně a lacině – pokud chtějí budoucí manželé ukázat svou osobitost, měli by sáhnout po jiném způsobu, jak ji vyjádřit. Plakát jako vystřižený z westernu by mohl být vtipná recese, ale jako svatební oznámení jednoduše nefunguje – jak formou, tak obsahem.

WANTED!, zdroj: svatebni-oznameni-printia.czWANTED!, zdroj: svatebni-oznameni-printia.cz

Barevná harmonie

Barvy, barvy, barvy. Není třeba se jich bát, zejména u tak veselé události, ale je třeba je volit pečlivě, aby nepůsobily jako pěst na oko. Zelená a červená se hlavně u svateb v přírodě používají často, ale hlavně jejich teplé odstíny. Jedovatě zelené a krvavě červené se radši vyhněte, pokud zrovna nejste osamocená samička lákající partnery do svého doupěte.

Barvy zářivé jako budoucnost novomanželů, zdroj: originalnioznameni.czBarvy zářivé jako budoucnost novomanželů, zdroj: originalnioznameni.cz

Ruku v ruce až na konec světa

Další kapitolou v grafice svatebních oznámení jsou zamilované fotografiesrdceryvné citáty o lásce nebo manželství. Okázalý styl písma se špatně čte na vzorovaném pozadí a na papíře se toho děje tolik, že člověk neví, kam se dřív dívat. S citáty typu „Pouze život, který žijeme pro druhého, stojí za to.“ nebo „Jsi to, co jsi a tak Tě miluji.“ s největší pravděpodobností nezabodujete.

Směs svatebního kýče na papíře, zdroj: svatebni-oznameni-printia.czSměs svatebního kýče na papíře, zdroj: svatebni-oznameni-printia.cz

Naše tipy na stylová oznámení už znáte, chceme vám ale poradit i s výběrem zásnubních a snubních prstenů od českých designérů. Spustili jsme pro vás specializovaný web a e-shop snoubeni.com a připravili tištěný katalog plný svatební inspirace. Nebo doražte k nám do kamenného obchodu v Myslíkově a my vám poradíme, jak na to.

Další články