Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Republika jako na talíři od Maxima Velčovského a miska SRDCE od Lukáše Urbance. Foto: Lenka Šulcová Republika jako na talíři od Maxima Velčovského a miska SRDCE od Lukáše Urbance. Foto: Lenka Šulcová

Svatební dary, které nezapadnou. Darujte novomanželům kvalitu a originalitu

Chystáte se v roli hosta na svatbu svých blízkých a lámete si hlavu nad výběrem svatebního daru? Rádi byste novomanželům darovali něco, co je bude doprovázet a těšit na společné cestě životem. Připravili jsme pro vás tipy na český design, který je nadčasový, vkusný a nikdy neztratí svou hodnotu. Dary z lokální designérské produkce jsou totiž tou nejlepší oslavou zásadního životního kroku partnerů, kterého budete svědkem.

Tradice v novém kabátu

Sklo a porcelán jsou klasikou mezi svatebními dary, která nikdy nezklame. Díky přístupům současných designérů, v nichž spojují tradici s moderním pojetím, nabývají jejich výrobky ze skla a porcelánu nových rozměrů a zbavují se tak možné konvenčnosti. Příkladem současného sklářského designu je rodinná sklárna Rückl, která se podstatně zasazuje o renesanci tradičního českého řemesla, broušeného křišťálu, z něhož vytváří sklenice v moderním tvarosloví s charakteristickým ostrým řezem a vybroušeným zamilovaným motivem.

Rückl, Sklenice Love I a Love II z kolekce Pink. Zdroj: RücklRückl, Sklenice Love I a Love II z kolekce Pink. Zdroj: Rückl

Sklo a porcelán jsou doménou také renomovaného designéra Jiřího Pelcla. Ve spolupráci s porcelánkou v Dubí vytvořil kolekci navazující na proslulý a historií protkaný modrotisk. Jemné kobaltové vzory připomínající cibulák našich babiček jsou aplikované na nejrůznějším kuchyňském nádobí a představují kvalitní startovací výbavu do nového společného bydlení. 

Jiří Pelcl, Bohemia Cobalt - jídelní souprava. Foto: Tomáš DittrichJiří Pelcl, Bohemia Cobalt - jídelní souprava. Foto: Tomáš Dittrich

Nový život vzpomínkám

Svatba je jednou ze životních událostí, kterou si pečlivě dokumentujeme a chceme na ní vzpomínat dlouhá léta. Aby fotografie nezůstaly uvězněné uvnitř počítačů nebo se nepovalovaly v krabicích na půdách, je důležité mít připravené album, které bude radost otevírat. Přesně taková fotoalba tvoří značka Goldenkat. Vybírat lze z několika variant, jež spojuje ruční výroba z prémiového papíru a minimalistický design. Klasické pevné desky jsou potažené knihařským plátnem v různých provedeních a doplněné o autorskou ražbu ve stylu moderní kaligrafie. Takový dar v sobě spojuje kreativitu s praktičností a díky němu ani vzpomínky nezůstanou ležet v koutě.   

Goldenkat, Svatební fotoalba. Zdroj: GoldenkatGoldenkat, Svatební fotoalba. Zdroj: Goldenkat

Na společné snídaně 

Ve dvou se to lépe táhne i snídá a úplně nejlépe se snídá z nádobí značky Tablo. Tablo působí jako platforma sdružující mladé designéry, aby společně oprašovali tradiční materiály, jimž dávají současnou podobu. Jedním z autorů Tabla je Lukáš Urbanec, jehož dílo, miska SRDCE, je jako stvořena pro snídaně, teplou polévku i čaj.

Lukáš Urbanec pro Tablo, Miska SRDCE. Zdroj: TabloLukáš Urbanec pro Tablo, Miska SRDCE. Zdroj: Tablo

Váza do každé rodiny

Květiny jsou kouskem přírody v našich domovech a příležitostí pro jejich darování není nikdy dost, zejména pro zamilované novomanžele. Vhodným svatebním darem je bezpochyby váza, která najde praktické využití v každé domácnosti a zároveň splní funkci designové dekorace. Pro milovníky současného designu vytváří proslulý sklářský výtvarník Jakub Berdych Karpelis ve svém studiu Qubus vázy z foukaného křišťálového skla v barevném i čirém provedení s výrazným nápisem. Prostřednictvím nápisů se autor vyjadřuje k aktuálním otázkám a jeho váza tak překračuje hranice užitého designu do oblasti uměleckého objektu. 

Jakub Berdych Karpelis pro Qubus, Unnamed Vase Love. Foto: Lenka ŠulcováJakub Berdych Karpelis pro Qubus, Unnamed Vase Love. Foto: Lenka Šulcová

Prostor pro vlastní přání 

Pokud máte přece jen pocit, že by si obdarovaní vybrali to, po čem touží, lépe než vy, vždy se nabízí sáhnout po daru peněžním či poukázkovým. Krásné dárkové vouchery na nákup českého designu zakoupíte na našem e-shopu i u nás v obchodě. K voucheru, finančnímu i jakémukoli jinému daru můžete připojit vlastní přání do společného života prostřednictvím neokoukaných přáníček z dílen českých značek, jakými jsou Chaukiss, Blaho-přání nebo Z lesa. Všechny skrývají dostatek prostoru na vše, co máte na srdci.  

Svatební medvědí přání Z lesa Foto: Z lesaSvatební medvědí přání Z lesa Foto: Z lesa

Další svatební dary od českých designérů najdete na našem specializovaném svatebním webu a e-shopu snoubeni.com nebo v kamenné prodejně v Myslíkově ulici. Zastavte se načerpat inspiraci a vybrat dar, který nejlépe vystihne lásku novomanželů.

Galerie

Další články