Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Sada mís Kobalt od Jiřího Pelcla | Foto: Lenka Šulcová Sada mís Kobalt od Jiřího Pelcla | Foto: Lenka Šulcová

Svatební dary, které nebudou stát v koutě. Darujte novomanželům kvalitu a originalitu

Chystáte se na svatbu a nevíte si rady, čím potěšit novomanželé? Toužíte darovat něco, co je bude těšit a připomínat jejich osudový den dlouhá léta? Připravili jsme pro vás tipy na český design, který neskončí v krabici na půdě. Darujte vkusný, nadčasový design, který neztrácí na hodnotě a bude dělat radost dlouhá léta.

Na lásku!

Ručně foukané sklenice na whisky od designéra Lukáše Houdka jsou inspirované moderní architekturou 20. století a mistry architektury Adolfem Loosem a Le Corbusierem. Masivní skleněná noha pracuje s optikou křišťálu a pravoúhlou geometrií tvořenou křišťálovou kostkou zdobenou velmi jemnou rytinou. Skvěle fungují v páru – čirá pro něj a růžová pro ni.

Sklenice na whisky od Lukáše Houdka | Foto: Lenka ŠulcováSklenice na whisky od Lukáše Houdka | Foto: Lenka Šulcová

Když přijde návštěva

Sada univerzálních mís zdobená jemným dekorem v kobaltové modři skvěle poslouží, když přijde návštěva. Díky třem velikostem talířů se hodí na servírování nejrůznějších dobrot. Za moderním cibulákovým designem pro českou porcelánku v Dubí stojí uznávaný autor Jiří Pelcl, který byl letos zařazen do síně slávy Czech Grand Design.

Sada mís Kobalt od Jiřího Pelcla | Foto: Lenka ŠulcováSada mís Kobalt od Jiřího Pelcla | Foto: Lenka Šulcová

Na ranní kávu

Netradiční šálky z dílny studia Vjemy potěší páry, které si lahodí v moderním umění. Jsou vyrobené z glazovaného porcelánu a svým tvarem odkazují na český kubismus. Novomanželům zpříjemní šálek kávy, ale poslouží i jako sváteční set, když se staví návštěva.

Kubistický porcelán od studia Vjemy | Foto: Lenka ŠulcováKubistický porcelán od studia Vjemy | Foto: Lenka Šulcová

Ať láska kvete

Darujte novomanželům květináč s rostlinou, s kterým budou pěstovat svoji lásku. Kolekci Kořenáče od značky Tyformy mají na svědomí designérka Pavla Vachunové a sochař Adam Kovalčík. Kořenáče nesou specifický dekor. V základním odlití pracovala dvojice s vnitřní i vnější podobou. Původní dekorativní motivy začali umělci překlápět dovnitř květináče. Vnitřní sádrová forma tak v jistém smyslu sama dotvořila svůj vzhled a vytvořila mlžný efekt.

Kořenáče květináče od studia Tyformy | Foto: TyformyKořenáče květináče od studia Tyformy | Foto: Tyformy

Bublinky lásky

Ze sklenic Bubbles chutná skvěle domácí limonáda, ledový čaj, whisky nebo i jen tak kohoutková voda, které dodají trochu luxusu. Sklenice skvěle padnou do ruky a dobře se drží. Designér Jakub Pollág se při navrhování nápojové kolekce Bubbles nechal inspirovat přesným sférickým tvarem mýdlových bublin, jejich neuvěřitelně křehkou povahou a krásnými barvami.

Sklenice na vodu Bubbles od Jakuba Pollága | Foto: Lenka ŠulcováSklenice na vodu Bubbles od Jakuba Pollága | Foto: Lenka Šulcová

Láska na celý život

Váza, která bude manželům jejich lásku připomínat celý život, možná i jejich dětem. Exkluzivní kolekce váz Unnamed je autorským výtvorem designéra a skláře Jakuba Berdycha Karpelise. Autor se na platformě tradičního materiálu zabývá otázkami současného světa a sílou a významem slov. Své realizace tak posouvá za hranice užitého designu k uměleckému objektu.

Vázy Unnamed od Jakuba Berdycha | Foto: Lenka ŠulcováVázy Unnamed od Jakuba Berdycha | Foto: Lenka Šulcová

Na společný život

Sklenice nebo spíš číše, které pár vytáhne, když je co slavit. Narozeniny, Valentýn, výročí svatby nebo jen tak na víno v páteční večer. Za nevídaným designem vinných sklenic stojí významný český sklář František Vízner. Jsou z křišťálového skla a mají ikonický, pro Víznerovu tvorbu charakteristický tvar, který je doplněn jemným broušeným vzorem.

Sklenice na červené víno od Františka Víznera | Foto: Lenka ŠulcováSklenice na červené víno od Františka Víznera | Foto: Lenka Šulcová

Pivo stylově

Sklenice, které si novomanželé oblíbí nejen na pivo. Autorka Kristýna Venturová vychází z klasického dekoru sedmdesátkových českých půllitrů aplikovaného na moderní tvar. Odraz v broušených čočkách vytváří zajímavý optický efekt. Ručně foukané a broušené sklo si oblíbí nejen vnímavý člověk se smyslem pro design a láskou ke sklu. Sklenice navíc působí v ženské ruce jemně a pivo si z ní zamiluje každá dáma.

Pivní sklenice s designem Kristýny Venturové | Foto: Lenka ŠulcováPivní sklenice s designem Kristýny Venturové | Foto: Lenka Šulcová

Na vzpomínky

Svatba je jedinečným životním okamžikem, a přestože mu předcházejí dlouhé přípravy a těšení, je v mžiku pryč. Svatební fotoalbum od Goldenkat bude novomanželům připomínat jejich den D dlouhá léta. Každý kus je ručně vyroben z prémiového papíru a pevných desek potažených knihařským plátnem. Jen si to představte, mnoho let uplyne, pár se usadí u krbu a začne listovat...

Svatební fotoalbum od Goldenkat | Foto: Lenka ŠulcováSvatební fotoalbum od Goldenkat | Foto: Lenka Šulcová

Hoří láskou

Pokaždé, když si zapálí svíčku, bude jim její vůně připomínat emoce spojené se svatebním dnem. Svíčka Snoubení vůní, kterou jsme pro letošní svatební sezónu vytvořili společně s Perfumed Prague, je inspirována láskou, tím nejsložitějším a rozhodně nejdůležitějším lidským citem. Nese v sobě vůni mládí a bezstarostného léta. Ucítíte z ní lípy po jarním dešti nebo aroma kapek deště stékajících z větví i lístky fialky, modřínu, červeného rybízu jakoby utrženého přímo z keříku. Na svíčku vám nalepíme jedinečný štítek, který ponese jména novomanželů a datum svatby.

Svíčka Snoubení vůní | Zdroj: czechdesignSvíčka Snoubení vůní | Zdroj: czechdesign

Další produkty od českých designérů, kterými novomanžele okouzlíte, najdete v sekci Svatební dary na e-shopu CZECHDESIGN a v prodejně na adrese Myslíkova 5, Praha 1.

Galerie

Další články