Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Blok Bez nich by to nešlo, 1. místo v soutěži Offce Depot, design: Anna Benešová Blok Bez nich by to nešlo, 1. místo v soutěži Offce Depot, design: Anna Benešová

Studentky ze Zlína a Plzně uspěly. Vyhrály soutěž na přebal bloku pro Office Depot

Na konci loňského roku proběhla soutěž pro mladé designéry s hravým zadáním. Studenti a designéři měli navrhnout obálku bloku společnosti Office Depot pro rok 2018. Porota vybírala z téměř 400 prací na téma Stromy pro život a tři nejlepší autorky si brzy rozdělí 70 000 Kč. Kdo získal nejvyšší příčky?

Porota hodnotila především svébytný a nápaditý výtvarný či grafický projev, vystižení tématu a realizovatelnost. Do soutěže se přihlásilo celkem 384 prací designérů a ilustrátorů, odborná porota tak měla nelehký úkol vybrat pouhé 3 vítěze.

3. místo

Alžběta Surá, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Třetí nejlepší návrh pochází z hlavy designérky Alžběty Suré, studentky digitálního designu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Návrh pojmenovala RAJSKÁ ZAHRADA. Adam a Eva se schovávají za svým Stromem života, každý na jiné straně a přitom oba na titulní. Blok je totiž oboustranný - z jedné strany jsou listy linkované a z druhé čisté. Svým vlastním způsobem tak symbolizuje koloběh života - koloběhu papíru.

Ilustrace skvěle odráží ideologii firmy. Autorka sama říká: „OFFICE DEPOT se snaží udržovat rajskou zahradu plnou stromů."

Alžběta Surá, 3. místoAlžběta Surá, 3. místo

2. místo

Kristýna Gregorová, Západočeská univerzita v Plzni

Druhé místo obsadila Kristýna Gregorová, studentka ilustrace a grafiky na Západočeské univerzitě v Plzni. Jemná ruční ilustrace kombinuje malbu tuší a akvarelem. Syté barvy dodávají život zvířátkům a rostlinám, které nás i za všedního dne vtáhnou k sobě do lesa. V každém bloku je tak kus přírody.

Kristýna Gregorová, 2. místoKristýna Gregorová, 2. místo

1. místo

Anna Benešová, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Nejlepší návrh oslovil porotu svou hravou a zároveň do detailu dotaženou ilustrací. Grafika na přebalu je svým zpracováním veselá a plná drobných příběhů, zároveň má ekologický podtón. Návrh nese název BEZ NICH BY TO ŠLO TĚŽKO. Autorka Anna Benešová tak dokázala spojit pěkné s užitečným a i proto vyhrála 1. místo.

Studentka 5. ročníku oboru Grafický Design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně říká: „Ilustrace v návrhu prezentuje zcela všední procesy & činnosti v životě lidí (i zvířat), u kterých si mnohdy ani neuvědomujeme, kdo je jejich hlavním strůjcem a jak těžké by to bylo bez nich. Cílem tohoto designu je podnítit "diváka" lehce zábavným vizuálem k zamyšlení. "

Anna Benešová, 1. místoAnna Benešová, 1. místo

Vítězkám gratulujeme a těšíme se na jejich další úspěchy!

Tyto tři nejlepší návrhy si již brzy budete moci prohlédnout naživo. Během následujících měsíců je totiž čeká realizace a také prodej prostřednitvím Office Depot.

Díky ekologickému programu Stromy pro život® společnosti Office Depot a zákazníkům, kteří kupují jejich kancelářský papír, bylo vysázeno už 565 406 stromů! Vznikají tak nové lesy a udržitelná spotřeba. Tedy rovnováha pro obě strany.

Galerie

Další články