Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Vítězný návrh Superstudio 2017, Barbora Juríčková a Oliver Kažimír, zdroj: Superstudio Vítězný návrh Superstudio 2017, Barbora Juríčková a Oliver Kažimír, zdroj: Superstudio

Studenti z Brna vyhráli soutěž s návrhem na pavilon pro reSITE

Sedmý ročník celorepublikové architektonicko-urbanistické soutěže pro studenty Superstudio zná své vítěze. Z 68 přihlášených týmů nakonec zvítězil tým studentů z Fakulty architektury VUT v Brně ve složení Barbora Juríčková a Oliver Kažimír. Jejich návrh na pop-up pavilon v centru Prahy pro festival reSITE by se měla dočkat realizace.

Vyhlášení Superstudio 2017, zdroj: SuperstudioVyhlášení Superstudio 2017, zdroj: Superstudio

Lokálních kol konaných ve čtyrech městech se letos zúčastnilo 68 týmů z celé republiky. Zadání soutěže vzniklo ve spolupráci s mezinárodní architektonickou platformou reSITE, pro niž měly dvou až tříčlenné týmy vypracovat projekt dočasného pavilonu na v současnosti nevyužívaném pozemku v centru Prahy.

Vítězný návrh Superstudio 2017, Barbora Juríčková a Oliver Kažimír, zdroj: Superstudio Vítězný návrh Superstudio 2017, Barbora Juríčková a Oliver Kažimír, zdroj: Superstudio

24 hodin, 68 týmů

V prvním kole měly týmy 24 hodin na zpracování zadání. Do druhého kola psotoupilo 14 nejlepších, které měly dalších sedm dní na dopracování svých návrhů. Na prezentování měli týmy pouze 200 vteřin. V porotě seděli Jan Šépka, Lenka Burgerová a Igor Kovačević, které doplnil zakladatel reSITE Martin Barry, programový ředitel reSITE Osamu Okamura a zástupce budoucího provozovatele pavilonu Jakub Hradílek z Aerofilms. 

Vítěznové Superstudio 2017, Barbora Juríčková a Oliver Kažimír, zdroj: Superstudio Vítěznové Superstudio 2017, Barbora Juríčková a Oliver Kažimír, zdroj: Superstudio

"Porota po dlouhém rozhodování udělila 2 čestná uznání a 3 hlavní ceny, mezi které rozdělila finanční odměnu 30 000 Kč a vstupenky na reSITE. Jako vítěze určila tým z Fakulty architektury VUT v Brně ve složení Barbora Juríčková a Oliver Kažimír, který se o finanční odměnu rozdělil s dvojicí Lucie Červená a Nikola Karabcová na druhém místě," píše se v tiskové zprávě.

Vyhlášení Superstudio 2017, zdroj: SuperstudioVyhlášení Superstudio 2017, zdroj: Superstudio

Návrh & realizace

Na finální podobě návrhu pavilonu budou studenti pracovat za asistence profesionálních architektů. Pop-up pavilon bude realizován jako součást projektu Shared Cities: Creative Momentum. Jeho cílem je zlepšit kvalitu života v evropských městech. Zkoumá různé pohledy na sdílení a tvorbu města, a přitom objevuje nové možnosti obývání našich měst.

Galerie

Další články