Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Studenti grafiky oslavili hororové filmy virtuální realitou

V ateliéru Grafického designu a vizuální komunikace UMPRUM tvořili v zimním semestru mladí designéři vizuály na hororové téma pro filmový festival. Ten byl doprovodným programem výstavy Život je bolestný a přináší zklamání. Vizuál doprovodného programu festivalu navrhla studentka prvního ročníku bakalářského studia Hoai Le Thi.

V rámci mini-hororového festivalu Massakr, který se konal 14. 2. - 16. 2. měli tvůrci z ateliéru Grafického designu a vizuální komunikace za úkol vytvořit návrhy a vizualizace na toto téma.

Filmový mini-festival hororů, který byl doprovodným programem výstavy Život je bolestný a přináší zklamání, nabídl kultovní snímky z tohoto žánru. 

Za realizací projektu stojí Otto M. Urban, který je autorem a zároveň kurátorem výstavy. Dále Petr Krejzek, který měl na starosti grafickou úpravu knihy a výstavy. Mezi architekty výstavy patří Filip Kosek a Ondřej Císler. A produkci celého projektu má na starosti Blanka Čermáková. Dramaturgem filmového festivalu je Martin Jiroušek.

Jeden z návrhů studentů, Janis Gildein, Ateliér grafického designu a vizuální komunikace, zdroj: GDVKJeden z návrhů studentů, Janis Gildein, Ateliér grafického designu a vizuální komunikace, zdroj: GDVK

Mladí designéři pro vizuál Massakru - hororového festivalu vytvořili nejrůznější díla. Od plakátů, až po virtuální realitu, kde se návštěvník najednou ocitl ve filmu Juraje Herze - Spalvač mrtvol a v rakvi mířil přímo do spalovny.

Ateliér grafického designu a vizuální komunikace, foto: Nikola IvanovAteliér grafického designu a vizuální komunikace, foto: Nikola Ivanov

Další z vizualizací pro festival byla virtuální realita, kterou vytvořila mladá designérka Hoai Le Thi. Ukázka jejího virtuálního světa se odehrává v pokoji, kde se na první pohled neděje nic zvláštního a místnost ani nepůsobí nijak děsive. Po chvíli se ale dá vše do pohybu a i pouhá ukázka nahání strach. Z počítačových monitorů lze těžko soudit, ale zkuste si to vše představit.

Vizuál mini-filmového festivalu, Hoai Le Thi, zdroj: GDVKVizuál mini-filmového festivalu, Hoai Le Thi, zdroj: GDVK

Z tohoto díla vychází i vizuál pro filmový festival.

Zde na videu se můžete alespoň z vašich monitorů podívat na virtuální realitu, kterou Hoai Le Thi vytvořila.

Sama Hoai Le Thi o svých zkušenostech s virtuální realitou řekla: „ Dobře vytvořená virtuální realita je opravdu pohlcující. Zpětně jsem si uvědomila, že jsem úplně zapomněla, že jsem byla v malé místnosti a měla na sobě headset. Křičela jsem strachy, když na mě vykouklo strašidlo z rohu, skrčila jsem se a uhýbala, když se na mě řítila horda mutantů. Ale v jistý moment jsem v zápalu hry narazila do stěny herny nebo zakopla o kabely headsetu, které vedly k supervýkonnému počítači. Tyto okamžiky byly pro mě jako facky, které mě probudily z virtuálního omámení a moje nohy a hlava si uvědomily, že nestojím ve vesmírné lodi, ale na pevné podlaze a že dýchám vzduch.“

Galerie

Další články