Stáž v inovačním centru Model Obaly je nejlepší odměna, kterou jsem mohl získat

Inovační centrum společnosti Model Obaly, zdroj: Michal Marko Inovační centrum společnosti Model Obaly, zdroj: Michal Marko

Vítěz 19. ročníku soutěže Young Package Michal Marko získal šestitýdenní honorovanou stáž v inovačním centru společnosti Model Obaly. Zde si vyzkoušel práci designéra v reálném prostředí a přispěl k tvorbě obalů, které půjdou do výroby. Spolupracoval například s designérkou Ľubicou Kulomberovou, která se soutěže v minulosti také zúčastnila a v roce 2014 byla porotcem soutěže.

Honorovaná stáž v inovačním centru je skvělá příležitost pro studenty, kterou společnost Model Obaly, a. s. uděluje jednomu z vítězů soutěže. Nejen, že tím objevuje a podporuje mladé talentované designéry, ale také se důkladně zabývá novými technologiemi a snaží se reagovat na trendy v oboru. Tyto aktivity rozvíjí právě ve svém inovačním centru, kam soustřeďuje ty nejšikovnější designéry a výherce soutěže Young Package.

„Musím říct, že je tu výborné! Lidé z Model Obalu za mě vyřešili administrativu a já jsem jen přišel a začal tvořit. Pracoval jsem v inovačním centru na vývoji kreativních obalů pro různé produkty s důrazem na vyrobitelnost. Na začátku jsem si mohl dokonce vybrat, kterým směrem bych se chtěl ubírat. Tým lidí kolem mě byl úžasný a vždy mi dokázali poradit nebo pomoci, je to pro mě nejhodnotnější cena ze soutěže Mladý Obal,“ říká vítěz soutěže Young Package Michal Marko.

V rámci stáže se Michal Marko podílel na tvorbě návrhu propagačního objektu, kterým by se mohla společnost Model Obaly prezentovat na veletrzích. Objekt je tři metry vysoký a čtyři metry široký. "Snažil jsem se o vytvoření jednoduchého objektu v předimenzovaném měřítku. Při vstupu doprostřed objektu pocítíte zajímavou atmosféru," vysvětluje vítěz Young Package 2014. Dále měl Michal Marko možnost pokračovat ve svém projektu, který zhotovil v rámci své bakalářské práce. Jedná se o redesign modulárního nábytku z desek z papírových voštin. Behěm pobytu v inovačním centru také vytvořil obal, který slouží jako dárkový předmět na porcelán.

Stáž v inovačním centru společnosti Model Obaly mohou studenti a designéři do 30ti let vyhrát i v rámci jubilejního 20. ročníku soutěže Young Package. Přihlaste se a vyhrajte stejně jako Michal Marko! Více informací o Young Package 2015 naleznete zde.

Související

Young Package 2015 odstartován!
Produktový design

Young Package 2015 odstartován!

Andrea Čapková - 10. 10. 2014 - 3 min.

Young Package 2014: 734 soutěžních obalů ze 42 zemí a jen 9 oceněných
Produktový design

Young Package 2014: 734 soutěžních obalů ze 42 zemí a jen 9 oceněných

CZECHDESIGN.CZ - 19. 5. 2014 - 4 min.

jelínek
MYP 2024