Šťastné a designové! Popřejte svým blízkým vkusným přáníčkem od českého autora

Designová vánoční přání pro vaše nejbližší | Foto: Lenka Šulcová Designová vánoční přání pro vaše nejbližší | Foto: Lenka Šulcová

Přemýšlíte jak letos vkusně popřát svým nejbližším? Hledáte přáníčko s přidanou hodnotou? Nebo „jen“ hledáte originální vánoční přání od českých designérů? Představujeme vám 4 značky, které skrze svá vánoční přání přesně toto nabízejí.

Send With Fox

Nedaří se vám najít vkusné vánoční přání, kterým byste rádi udělali radost svým nejbližším? Grafickou designérku Radku Machalickou přesně toto trápilo, a proto se rozhodla založit značku Send With Fox a společně s ilustrátorkou Yvetou Kroupovou navrhnout svá vlastní zimní přání. V současnosti pro značku tvoří řada ilustrátorů a vznikají i jiné než vánoční motivy, ze kterých si vybere skutečně každý. Pošlete své rodině, přátelům i známým něžný vánoční liščí motiv, ze kterého se snadno stane i originální obrázek v rámu. Lišky chtějí svými pohlednicemi hlavně dělat radost.

Vánoční přání Send With Fox | Zdroj: CZECHDESIGNVánoční přání Send With Fox | Zdroj: CZECHDESIGN

Z lesa

Hledáte pro své blízké vánoční přání s přesahem? V tom případě jim můžete darovat tématické vánoční přání s nadějí na něco „většího“. Součástí přání je totiž semínko kriticky ohrožené borovice blatky, díky kterému máte jistotu, že na vás obdarovaní jen tak nezapomenou. Přání se semínkem borovice má na svědomí ilustrátorka a zakladatelka značky Z lesa Jana Kloučková Kudrnová, který tvoří a posílá své návrhy do celého světa.

Vánoční přání Z lesa | Zdroj: CZECHDESIGNVánoční přání Z lesa | Zdroj: CZECHDESIGN

Porigami

Chtěli byste svým blízkým poslat něco naprosto originálního? Trojrozměrné vánoční přání Noční les od PORIGAMI přesně toto splňuje. Za celým projektem stojí designérka Tereza Hradilková, která se k vytvoření této značky inspirovala svou cestou po Japonsku. A proč zrovna název PORIGAMI? „Je to příběh GAMI – japonsky papír a PORI – přezdívka autorky, ale také lidí, kteří se k projektu postupem času přidali.“ Veškerá přáníčka Terezy Hradílkové jsou vyráběna v České republice z certifikovaných grafických papírů a prodávají se zejména v Praze a Tokiu.

Vánoční přání Porigami | Zdroj: CZECHDESIGNVánoční přání Porigami | Zdroj: CZECHDESIGN

Chaukiss

Jsou vaši známí veselá kopa, pro kterou hledáte nápadité a zároveň vtipné vánoční přání? Firma Chaukiss, kterou založili grafičtí designéři Magdalena Konečná, Filip Hrstka a Lucie Kratochvílová, zareagovala na mezeru na tuzemském trhu a začala nabízet originální, vkusné a zároveň vtipně pojatá přání pro každou příležitost. Jejich výroba je navíc šetrná k přírodě, protože jsou všechna přáníčka tištěna na FSC® certifikovaném papíře se 100% obsahem recyklovaných vláken. I obálky jsou z recyklovaného papíru a obaly, v nichž jsou přáníčka chráněna, jsou vyrobeny z kukuřičného škrobu. Všechno je proto plně biologicky odbouratelné a kompostovatelné. Toto vše platí i pro přáníčko Veselé Vánoce a šťastný nový rok! Proto neváhejte a pošlete maličkost, která vykouzlí tu správnou vánoční náladu.

Vánoční přání Chaukiss | Zdroj: CZECHDESIGNVánoční přání Chaukiss | Zdroj: CZECHDESIGN

Všechna zde představená vánoční přání a mnohá další můžete online objednávat na shop.czechdesign.cz

Související

České Vánoce designově. Tipy na dárky, ze kterých se vaši blízcí budou radovat jak malí
Produktový design

České Vánoce designově. Tipy na dárky, ze kterých se vaši blízcí budou radovat jak malí

Veronika Soukupová - 25. 11. 2019 - 8 min.

Péefka, co potěší i postraší. Kdo nás v redakci na konci roku potěšil?
Grafický design

Péefka, co potěší i postraší. Kdo nás v redakci na konci roku potěšil?

Tereza Urban - 31. 1. 2019 - 3 min.

Designéři reagují na nedostatek vkusných vánočních přáníček a navrhují vlastní
Grafický design

Designéři reagují na nedostatek vkusných vánočních přáníček a navrhují vlastní

Kateřina Niekurzáková - 21. 12. 2017 - 4 min.

jelínek
Kavelky MYP 2024