Spojují síly. Mumray, Nalejto a Vobouch otevřely Showtheroom v centru Prahy

Interiér nově otevřeného Showtheroom, foto Zuzana Panská Interiér nově otevřeného Showtheroom, foto Zuzana Panská

Showtheroom je společným projektem tří spřátelených českých značek: Mumray, Nalejto a Vobouch. Všichni příznivci porcelánu, betonu, kabelek a batohů či oprýskaných zdí jsou zvaní do čerstvě otevřených prostor na adrese Náplavní 3. Pod značkou Showtheroom se ukrývá prodejní místo se zaměřením na bytový design a módní doplňky. Nabízí možnost setkat se s designéry, nechat si poradit v oblasti designu, zadat zakázkovou výrobu nebo si jen tak popovídat o procesu tvorby.

Čajová sada Buď&Nebo od Lucie Vostalové, Zdroj: NalejtoČajová sada Buď&Nebo od Lucie Vostalové, Zdroj: Nalejto

Prostor je rozdělen na dvě části. V přední místnosti se dohromady představí užité produkty z porcelánu, betonu a skla od značek NalejtoVobouch. Zadní část je teritoriem především značky Mumraj. Zákazníci jsou pozvaní i k nahlédnutí do zákulisí, mohou zde sledovat proces výroby v přímém přenosu. Zadní část je koncipována jako výstavní prostor spojený s dílnou.

Batoh i taška v jednom + ledvinka od značky Mumray, Zdroj: MumrayBatoh i taška v jednom + ledvinka od značky Mumray, Zdroj: Mumray

Značka Lucie Michalcové – Mumraj – se specializuje na výrobu dámských i pánských tašek, kabelek a batohů s důrazem na kvalitní zpracování a výběr materiálů. Všechny výrobky vznikají výhradně na území České republiky s úctou k řemeslu, práci a životnímu prostředí. Funkčnost, kvalita, elegance a šmrnc – to jsou atributy všem produktům z Mumraje vlastní.

Vázy Silhouette od studia Vobouch, Zdroj: VobouchVázy Silhouette od studia Vobouch, Zdroj: Vobouch

Markéta Kalivodová a Richard Švejda – studio Vobouch – tvoří výrazné a solitérní kusy užitého designu, které se lehce naklánějící až do polohy volného umění. Kombinace betonu a porcelánu se probojovala na žebříček nominovaných v kategorii objev roku Czech Grand Design 2015. Se svými nápady se ovšem nebojí jít dál a stále hledají další limity a hranice tradičních materiálů.

Kolekce Swallow od NALEJTO ceramic design, Zdroj: NalejtoKolekce Swallow od NALEJTO ceramic design, Zdroj: Nalejto

O studiu Nalejto rovněž neslyšíme poprvé. Porcelánové produkty z jejich rukou byly představeny například v Diploma Selection v rámci Designbloku. Získaly ocenění v Národní ceně za studentský design. Designérky z Nalejto se zaměřují především na tvorbu užitných produktů z porcelánu: čajové sety, jídelní soubory, vázy, špery, hračky, svítidla. V novém shoroomu se můžete těšit na známé kousky i novou kolekci, která byla představena jako žhavá novinka v rámci Designbloku 2017.

Interiér nově otevřeného Showtheroom, foto Zuzana PanskáInteriér nově otevřeného Showtheroom, foto Zuzana Panská

Showtheroom Náplavní 3, 120 00, Praha 2

www.showtheroom.com

Otevírací doba:

PO  zavřeno

ÚT  11:00-19:00

ST  09:00-17:00

ČT  11:00-19:00

  11:00-19:00

SO  10:00-14:00

NE  zavřeno 

Související

NALEJTO: Nebráníme se dalším projektům a autorům
Produktový design

NALEJTO: Nebráníme se dalším projektům a autorům

Pavla Roztočilová - 11. 8. 2016 - 10 min.

Studio Vobouch: V hlavní roli porcelán
Produktový design

Studio Vobouch: V hlavní roli porcelán

Šárka Bláhová - 3. 5. 2016 - 2 min.

výstava czd
SHOP 2025
SHOP Snoubení
job lab 2024