Soutěž pro designéry: Stolička / sedací prvek s úložným prostorem

Navrhni stoličku pro Plastii, autor: Plastia, s. r. o. Navrhni stoličku pro Plastii, autor: Plastia, s. r. o.

Designéři, pozor! Společnost Plastia opět vyhlašuje soutěž. Tentokrát se bude jednat o návrhy 2 typů stoliček/ sedacích prvků s úložným prostorem pro užití v interiéru či exteriéru.

Společnost Plastia se od svého vzniku se zabývá zpracováním plastů, proto musí být základní materiál navrženého produktu plast - polypropylen /PP/, případně houževnatý polystyren /PS/. Stoličky budou určeny pro průmyslovou výrobu a tím pro masové užití. Typickým uživatelem je student zařizující si svůj první podnájem či mladá rodiny s dítětem v novém bytě. Úložný prostor může být pevnou součástí stoličky, nebo může být variabilně vkládán podle potřeb uživatele.

1. typ – interiérové užití

Korpus stoliček pro interiérové užití je převážně vyroben z plastu, doplňkově lze použít kov či dřevo. Stolička může mít čalouněný sedák, či jinou součást. Je určena pro příležitostné posezení v menších bytech (např. v případě velké návštěvy), uložení drobných předmětů (šití/pletení, noviny, hračky), ale i pro použití v koupelně. Případně lze na ni postavit květináč, odložit kávu či rozečtenou knihu. Úložný prostor může být vyjímatelný (tzn. uživatel ho může užívat i samostatně) nebo v ní může být „napevno“ a tvořit tak její korpus.

2. typ – exteriérové užití

Exteriérové užití se od interiérového užití liší potřebou odnímatelného polstrování (pokud je použito), které se uklízí v případě nepříznivého počasí. Stolička je určena pro posezení na malých prostorách (balkon, terasa), kde není místo pro klasickou židli, a zároveň bude sloužit pro uložení drobných předmětů (kolíky na prádlo, drobné zahradní náčiní – lopatka, hrabičky na sázení či přesazování balkonových květin, hračky pro děti či domácí mazlíčky atd.).

Účel soutěže:

Soutěž se zaměřuje na produktový design - návrh stoličky/sedacího prvku s úložným prostorem pro exteriérové či interiérové užití.

Produkt je možné řešit i jako univerzální (použití současně v interiéru a exteriéru).

Specifikace zadání a forma odevzdání:

Jsou zadány dvě varianty užití návrhu. Účastník může odevzdat celkem 5 návrhů od každé varianty, v případě univerzálního řešení produktu lze odevzdat celkem 5 návrhů.

Soutěž je jednokolová, neanonymní. Zájemci o účast v soutěži předloží vyhlašovateli soutěžní dílo splňující požadavky zadání.

Návrhy se odevzdávají pouze v jednom portfoliu A4 ve formátu *pdf. *Pdf musí být tisknutelné, všechna portfolia budou pro vyhodnocení vytištěna.

Soutěžní portfolio musí obsahovat:

  1. kontakt na soutěžícího - plné jméno, e-mail, telefon a stručné CV
  2. průvodní popis produktu (popis návrhu, použitých materiálů atp.)
  3. finální 3D vizualizace produktu
  4. výkres (nárys, půdorys bokorys) s uvedením kót základních rozměrů

Soutěžní návrhy se zasílají v elektronické formě na email kujinkova@plastia.cz.

Termíny a ocenění:

Termín pro odevzdání portfolia je 29. 9. 2013 (včetně). Vybrané návrhy budou při uzavření licenční smlouvy odměněny částkou 30.000,- Kč jednorázově, bez dalších procentních nároků z prodeje (odměna za poskytnutí licence / za splnění podmínek soutěže).

Kompletní znění pravidel soutěže naleznete v přiloženém PDF.

výstava czd
web expo
SHOP Snoubení
job lab 2024