Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Václav Mlynář a Jakub Pollág, zdroj: www.studiodeform.com Václav Mlynář a Jakub Pollág, zdroj: www.studiodeform.com

Soustředit se na interiér a prostor. deFORM roste a spouští nový projekt MONUMENT Office

Jakub Pollág a Václav Mlynář, zakladatelé studa deFORM, navrhli design desítkám produktů, jsou držiteli mnoha prestižních ocenění, včetně ceny Czech Grand Design, a dva roky kreativně vedou českou značku Bomma. V novém projektu MONUMENT Office se budou s širším týmem zaměřovat na tvorbu kreativních kampaní, obchodů i instalací.

Zatímco dominantou studia deFORM jsou produkty, MONUMENT Office se bude specializovat na prostor,takto jednoduše popisuje nový projekt Václav Mlynář.  „Hodně klientů nás zná jako produktové designéry a netuší, že děláme interiéry a kreativní prezentace značek. Proto zakládáme MONUMENT, ve kterém nejsme jen my dva. Tým se nyní rozrostl na šest lidí, a díky tomu dokážeme zajistit vše od návrhu přes realizaci až po finální focení,“ dodává Jakub Pollág.

Botas66 design store, zdroj: archivBotas66 design store, zdroj: archiv

Spolupráci se značkami před lety odstartovali instalací pro Nike v duchu oslavy národního hokejového týmu České republiky. Designéři vystavili na pražském Václavském náměstí šest dresů reprezentantů symbolizující šest hráčů týmu, všechny v ledových kvádrech vážících celkem 10 tun.

Šest dresů reprezentantů symbolizující šest hráčů týmu, zdroj: archivŠest dresů reprezentantů symbolizující šest hráčů týmu, zdroj: archiv

Naopak naposled se věnovali interiérovému designu nového showroomu značky TON v Ostravě. Zde postavili hrubý, průmyslový interiér do kontrastu s dokonale hladkými dřevěnými židlemi výrobce. Beton, hrubé hrany a kov tak daly v interiéru vyniknout dokonalým tvarům a zpracování židlí.

TON showroom, zdroj: archivTON showroom, zdroj: archiv

Snažíme se pochopit, co klient opravdu potřebuje. Co funguje na jeho zákazníky. Jak je oslovit a dát jim něco navíc. Snažíme se v lidech vzbudit emoci, překvapit je, vtáhnout je do děje. Zároveň je důležité funkční hledisko, rozvrhnout prostor tak, aby v něm lidé správně cirkulovali, abychom je dostali tam, kde je potřebujeme mít, ale zároveň byla v prostoru správná atmosféra a akustika. Aby se návštěvník cítil příjemně,“ komentuje přístup k práci Jakub Pollág.

MONUMENT Office bude od teď zpracovávat větší projekty designu prostoru, ale pro deFORM se nic nemění. Studio zůstává jasně zaměřené na produktový design a kreativní vedení pod taktovkou Jakuba a Václava.

Další články