Snubní prsteny s příběhem. Představujeme výběr prstenů od českých designérů, které spojuje jedinečný přístup k lásce

Snubní prsteny od designérky Evy Růžičkové pracují s motivem propojení. | Foto: Lenka Šulcová Snubní prsteny od designérky Evy Růžičkové pracují s motivem propojení. | Foto: Lenka Šulcová

Láska má mnoho podob, ale všechny spojuje nekonečné hledání rovnováhy. Tato esence lásky je citelná ve snubních prstenech vytvořených českými šperkaři pro projekt Snoubení. Stejně jako je tomu v lásce, i v českém designu existuje mnoho různých přístupů. Každý z autorů proto tvoří osobitým způsobem se stylem sobě vlastním. Výsledkem jsou originální snubní prsteny vyrobené lásce na míru. Vybrali jsme pro vás několik z nich, které rovnováhu našly mezi poctivým řemeslem a jedinečným designem.

V kruzích vodní hladiny

Designérka Kristýna Malovaná do precizně vytvořených prstenů Kombo otiskla nejen jemnou krásu tvaru, ale i odraz konkrétního momentu. Věčně v sobě uchovává okamžik, který je dobře známý každému z nás. Zachycuje stopy na vodní hladině, které se vytvoří, když do ní něco vhodíme. Kruhy se v chvilce vytratí a občas zůstanou déle, než se úplně rozplynou. Prsteny tyto kruhy hravě kombinují, prokládají je přes sebe a připomínají tak neklidnou vodní hladinu.

Snubní prsteny Kombo koupíte zde.

Snubní prsteny Kombo od Kristýny Malované | Foto: Pavel KlůsSnubní prsteny Kombo od Kristýny Malované | Foto: Pavel Klůs

Sépiová krajina

Prsteny Bouncy od Věry Novákové jsou hravě organické, podobně jako krajina. Samy svým tvarem a materiálem nositeli zprostředkovávají haptický vjem, umocňovaný pro designérku charakteristickou strukturou, která vzniká otiskem sépiové kosti. Silná vizuální stránka snubních prstenů nedá zapomenout na výjimečný okamžik života a stane se jeho trvalou připomínkou.

Snubní prsteny Bouncy koupíte zde.

Snubní prsteny Bouncy od Věry Novákové | Foto: Pavel KlůsSnubní prsteny Bouncy od Věry Novákové | Foto: Pavel Klůs

Na vlnách lásky

Snubní prsteny z chirurgické oceli od designérského dua JA-RA nepřitahují pozornost výrazným dekorem, ale naopak svou jednoduchostí a minimalistickými propracovanými detaily. V tomto designu šperkaři dali vyniknout bočním hranám, které jinak statický tvar opticky rozvlnily. Reliéf symbolizuje vlnění vztahu a poukazuje na jeho dynamickou povahu. Zdánlivě masivní hmota prstenu je uzpůsobena k příjemnému každodennímu nošení.

Snubní prsteny JA-RA koupíte zde.

Snubní prsteny od designérského dua JA-RA | Foto: Pavel KlůsSnubní prsteny od designérského dua JA-RA | Foto: Pavel Klůs

Uzlíky štěstí

Kolekce tordovaných snubních prstýnků Hanky Polívkové, kterého jsou tyto prsteny součástí, vycházejí z inspirace uzly. Pro autorku signifikantní stočené nitky, splétané do copánku, působí jemně a romanticky. Struktura si v sobě uchovává lehkou nepravidelnost, určitý lidský dotek v materiálu, kterým se ve vztahu a v životě tak rádi obklopujeme.

Snubní prsteny tordované koupíte zde.

Tordované snubní prsteny od Hany Polívkové | Foto: Pavel KlůsTordované snubní prsteny od Hany Polívkové | Foto: Pavel Klůs

Láska až na měsíc

Ručně opracované titanové snubní prsteny od šperkaře Jana Vlasáka jsou přes svou pevnost a odolnost velmi lehké a příjemné pro svého nositele. Designérovi, který rád pracuje s náhodnými strukturami vznikajícími při procesu výroby, tentokrát pod rukama vyrostl tvar připomínající měsíční povrch s drobnými krátery. Nepřizpůsobil se konvenčnímu vkusu a zkombinoval neobvyklý materiál s originální myšlenkou. Výsledkem tohoto průniku jsou zajímavé snubní prsteny pro páry, které hledají neobvyklé pojetí.

Snubní prsteny z titanu koupíte zde.

Snubní prsteny z titanu od Jana Vlasáka | Foto: Pavel KlůsSnubní prsteny z titanu od Jana Vlasáka | Foto: Pavel Klůs

Plout kolem prstu

Designér Ondřej Stára vtiskl snubním prstenům strukturu peřejí řeky Soča, která si razí cestu k moři přes slovinskou a italskou krajinu. Prst nositele tak objímá nikde nekončící proudící řeka. Její divokost a nespoutanost upomíná na dynamiku vztahu, který je sám o sobě dobrodružstvím. Výrazná hmota prstenu se na prstě jen tak neztratí a stane se dominantou.

Snubní prsteny Soča koupíte zde.

Snubní prsteny Soča od Ondřeje Stáry | Foto: Pavel KlůsSnubní prsteny Soča od Ondřeje Stáry | Foto: Pavel Klůs

Möbiův šperk

Snubní prsteny Společně od Kláry Šípkové pracují s vizuálním motivem Möbiova pásu, plochou tvořenou jen jednou stranou a jednou hranou. Okamžik přetočení šířky kruhu povyšuje čistý a funkční tvar prstenu. Designérka do návrhu vložila příběh spojení, jednoty a souznění a nechala prostor pro jeho budoucí nositele, aby si příběh přirozeně doplnili vlastní interpretací a významem.

Snubní prsteny Společně koupíte zde. 

Snubní prsteny Společně od Kláry Šípkové | Foto: Pavel KlůsSnubní prsteny Společně od Kláry Šípkové | Foto: Pavel Klůs

Vzájemné spojení

Sochařský přístup je v prstenech od Evy Růžičkové jasně patrný. Jemný detail je nejen hravým elementem, ale díky němu do sebe prsteny zapadají. Tento citlivý prvek je připomínkou vzájemného propojení a porozumění. Prsten je vytvořený z hladce opracovaného materiálu příjemného pro každodenní nošení. Stane se tak nejen symbolem manželství, ale i součástí každého společného dne. 

Snubní prsteny Eva koupíte zde.

Snubní prsteny od Evy Růžičkové | Foto: Pavel KlůsSnubní prsteny od Evy Růžičkové | Foto: Pavel Klůs

Letokruhy života

Snubní prsteny Wood od designérky Nastassie Aleinikavy tvoří kruhy doplněné reliéfem, který působí jednoduchým dojmem, skrývá však výjimečné poselství. Strukturu mu vtiskla inspirace povrchem dřeva, která symbolizuje vývoj, růst a v neposlední řadě život jako takový.

Snubní prsteny Wood koupíte zde.

Snubní prsteny Wood od Nastassie Aleinikavy | Foto: Pavel KlůsSnubní prsteny Wood od Nastassie Aleinikavy | Foto: Pavel Klůs

Snubní prsteny jsou součástí projektu a tištěného katalogu Snoubení, který si můžete objednat na našem e-shopu. Na e-shopu Snoubení najdete také zbytek kolekce prstenů včetně jejich parametrů a s možností objednání. Všechny si můžete prohlédnout v našem obchodě CZECHDESIGN v Myslíkově 5, kde vám s výběrem osobně poradíme. 

Související

Designéři upřímně. Jaké snubní a zásnubní prsteny nosí česká šperkařská elita?
Móda a šperk

Designéři upřímně. Jaké snubní a zásnubní prsteny nosí česká šperkařská elita?

Tereza Bíbová - 27. 5. 2020 - 6 min.

Svatba a design nerozlučně spolu. CZECHDESIGN uvádí Snoubení – katalog prstenů od českých designérů
Produktový design

Svatba a design nerozlučně spolu. CZECHDESIGN uvádí Snoubení – katalog prstenů od českých designérů

Veronika Soukupová - 30. 3. 2020 - 6 min.

Láska na celý život: zásnubní a snubní prsteny od českých designérů
Móda a šperk

Láska na celý život: zásnubní a snubní prsteny od českých designérů

Tereza Vernerová Volná - 10. 9. 2015 - 5 min.

výstava czd
web expo
SHOP Snoubení
job lab 2024