Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
SilentLab - Acoustics that works, zdroj: www.silent-lab.cz SilentLab - Acoustics that works, zdroj: www.silent-lab.cz

SilentLab propojuje design s akustickým komfortem

Nikdy není úplně jednoduché propojit exaktní vědu a kvalitní design. Jednou z firem, pro které je tato kombinace klíčová, je společnost SilentLab. Nabízí akustický komfort, kvalitu a designová řešení.

Ve své práci se zaměřuje na tři základní oblasti, respektive prostředí, která díky svým řešením vylepšuje. Akustika velkoprostorových kanceláří různých rozměrů je dnes díky zvyšujícímu se množství takových pracovišť stále aktuálnějším tématem. Její kvalita ovlivňuje příjemnost pracovního prostředí a tedy výkon i spokojenost zaměstnanců. V místech, kde se konají konference nebo přednášky, je naopak cílem, aby akustika omezila rušivé vlivy a zvýraznila hlas řečníka. Třetím tématem, na který se SilentLab zaměřuje, jsou pak společné prostory jako vstupní haly nebo recepce.

MICRO OFFICE, zdroj: http://www.silent-lab.czMICRO OFFICE, zdroj: http://www.silent-lab.cz

Kromě technologických a odborných řešení nabízí firma především produkty, které jsou připraveny pro okamžité použití. MICRO OFFICE je samostatně stojící „mikro kancelář“, která nabízí potřebný klid pro telefonní hovory nebo soustředěnou práci. Na půdorysu 1050 x 1050 mm je umístěn ergonomický sedák a stolek pro notebook nebo dokumenty. Vnitřní i vnější prostředí je plně čalouněno, dvě stěny jsou prosklené pro ponechání vizuálního kontaktu s kolegy. Ve stropě je umístěno LED osvětlení a každá mikro kancelář má vlastní ventilační jednotku, která zajišťuje nepřetržitý přívod čerstvého vzduchu. SilantLab nabízí i MICRO OFFICE DOUBLE, která je ideálním řešením pro soukromé jednání ve dvou. 

„Tato unikátní mikro kancelář je alternativou pro vestavěné telefonní a zasedací místnosti, kterou lze libovolně umístit do každého interiéru bez nutnosti jakýchkoliv stavebních úprav.“

SilentLab

MICRO OFFICE DOUBLE, zdroj: www.silent-lab.czMICRO OFFICE DOUBLE, zdroj: www.silent-lab.cz

MYSPOTWALLBOTH jsou řešení, která vytváří klidnější, čalouněná zákoutí. Ať už je využijete pro rozhovor s kolegy nebo spojení na dálku, dokáží omezit ruch vašeho okolí a dopřát potřebný klid. Sednout si můžete také na akustické taburety MOVE, které jsou klasickým kusem sedacího nábytku a zároveň tlumí hluk v prostoru.

Akustický nábytek SilentLab, zdroj: www.silent-lab.czAkustický nábytek SilentLab, zdroj: www.silent-lab.cz

Vaše konkrétní pracovní místo se může nejen symbolicky ale i akusticky vymezit od okolí díky některému z nabízených paravánů. Lamelové řešení FLEXI je všestranně přizpůsobitelné, SHADE je volně stojící paraván, MYSPACE je postaven přímo na váš stůl a může sloužit také jako nástěnka, MUTE je zavěšen.

Akustické stěnové obklady STILL³, zdroj: www.silent-lab.czAkustické stěnové obklady STILL³, zdroj: www.silent-lab.cz

Stropní obklady ABSO a stěnové obklady STILL pohlcují maximální spektrum zvuků díky třem různým tloušťkám, ve kterých jsou vyráběny. Prakticky všechny produkty v nabídce SilentLab je možné individuálně upravovat. Na míru vyrobené kusy pak nejlépe odpovídají konkrétním požadavkům zákazníků.

„Akustika pracovního prostředí je klíčová, zvlášť v moderních open spacech. Firmy mezi sebou soutěží, aby mohly nalákat další zaměstnance.“

Jan Kaňka pro BusinessAnimals.cz

Kdyby však SilentLab odpovídal jen na otázky akustiky, zřejmě by klienty oslovoval daleko méně. Špičkový design je prostředek, jak zajistit kvalitu prostředí nejen pokud jde o akustiku, ale i v otázkách estetiky a funkčnosti.

„Snažíme se, aby produkty byly funkční a zároveň designové. … Spojili jsme tak know how v oboru s designem.“

Jan Kaňka pro Patria Online

Galerie

Další články