Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Seminář Interiéry nabídne designérům 20 přednášek, inspiraci a know-how

Letošní seminář Interiéry, za kterým stojí designérka Iva Bastlová, se bude konat již po šesté. Jak to celé začalo a co se zde můžete dozvědět? Zeptali jsme se přímo organizátorky semináře.

Jak tě napadlo uspořádat tuto akci?

Ještě když jsem studovala na VOŠ Volyně obor navrhování interiérů a nábytku, tak se zde konal seminář na druhý obor - dřevostavby. Nekladla jsem na to důraz, ale pak v praxi jsem začala něco podobného hledat na svůj obor interiérů a nic takového tu nebylo. Oslovila jsem tedy vedení školy a po 4 letech se mi povedlo je přesvědčit a pustit se do toho. A tak vznikl první ročník semináře Interiéry.

Pro koho je seminář určený - spíše pro studenty nebo pro lidi z praxe?

Obsah zaměřuji primárně na profesionály z praxe z oblasti interiérů, tzn. interiérové designéry, architekty, ale i výrobce a prodejce nábytku a další realizátory. Vzniká tak skvělé místo na akademické půdě, kde se střetávají výrobci a designéři. I když je obsah zaměřen tímto směrem, domnívám se, že je velmi přínosný i pro studenty. Vědět, co se v oboru ve skutečnosti děje je podle mě nezbytné.

Interiéry, zdroj: interiery.czInteriéry, zdroj: interiery.cz

Jak vlastně seminář probíhá?

Letos bude stejně jako každý ročník více než 20 přednášek v jeden den. Přednášející má v průměru 15 minut času, a tak musí být jeho projev jasný, úderný, výstižný. To je velmi dobré na udržení pozornosti a maximální průřez celou oblastí. 

Co konkrétně se posluchač dozví?

Hovořit zde bude řada akademiků, ale zcela jinou formou než jsou klasické přednášky na školách. Posluchač si odnese řadu praktických informací z praxe, protože řada řečníků patří mezi mnohaleté profesionály. Program doplňují informace o novinkách - nových materiálech, systémech, technologiích a jejich konkrétní aplikace v interiérech jako je například sklo versus organické sklo. 

Interiéry, zdroj: interiery.czInteriéry, zdroj: interiery.cz

Téma letošního semináře je „Myslete jinak“ . Co si pod tím má člověk představit?

Každý rok máme jedno hlavní téma, loni to byl „příběh“ a letos je toto. Záměrem je podívat se na každodenní práci jinak, uvažovat o jiných možnostech a přístupech. 

Seminář bude uzavírat přednáška motivace bez motivace, o co přesně půjde?

Každý rok zde máme jednu mimooborovou přednášku. Před dvěma lety to byla přednáška od prezidenta Asociace vizážistů a stylistů pana Lukeše, který hovořil na téma „Styl a image jako pomocník k získání zakázky“. To mělo obrovský ohlas. Letos nám potvrdil účast pan Marian Jelínek, dlouholetý osobní kouč a trenér Jaromíra Jágra, který bude hovořit na téma „proč to nejlepší vzniká bez motivace“.

Interiéry, zdroj: interiery.czInteriéry, zdroj: interiery.cz

Jak je možné se přihlásit?

V prvé řadě bych chtěla upozornit, že akce se koná mimo Prahu, v jižních Čechách ve Volyni. Posluchači se mohou hlásit on-line pomocí jednoduchého formuláře. A pokud zaškrtnete v přihlášce box se vzorky, dostanete při registraci box plný zajímavých vzorků materiálů pro interiéry.

Další články