Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

Secret Wars dobývají Českou republiku

Evropská liga ilustrátorů startuje poprvé v Čechách. V pravidelných live art soubojích si síly změří vybraní umělci. Celkový vítěz získá cenu 30 000 Kč a postupuje do evropské ligy.

Secret Wars - exhibiční battle SK vs. ČR

V pátek 13. 5. 2011 od 20hod. se v unikátním prostoru Bubenské 1 uskuteční exhibiční souboj ilustrátorů mezi Slovenskem a Českem. Do Prahy konečně zavítají bojovníci fixou a štětcem, bojovníci Secret Wars.

Celá exhibice má za cíl představit Secret Wars divákům a potenciálním bojovníkům letošní Secret Wars ligy. Od 11.6. se totiž můžeme těšit na vypuknutí pravidelných klání ve velkých českých městech, která vyvrcholí v prosinci 2011 velkým finále v Londýně, jehož vítěz vyhrává 30.000 Kč a postupuje reprezentovat Čechy proti zbytku Evropy. Celé klání budou hudebně doprovázet Secret Wars DJs.

Pravidla Secret Wars

Hodiny budou odpočítávat devadesátiminutový limit, po který se protivníci budou snažit svým stylem a vtipem potupit jeden druhého. Pravidla jsou přísná. Na plátno 2x2 metry se smí tvořit pouze černou barvou a jakékoliv skici, náčrtky, nebo opravy jsou zakázané. Doba pro práci je 90min. O vítězi rozhodne dvojčlenná porota a hlas publika., který se měří hlasitostí křiku decibelmetrem.

Secret Wars 2011 - první ligový zápas se uskuteční 10.6.2011 - 2.Patro - Dlouhá 37, Praha 1, start ve 20:00.

Jak se přihlásit do soutěže?

Stačí poslat email s ukázkami svých prací, jménem a městem do 5. 6. 2011 na email vick@secretwars.cz.

Historie Secret Wars

Secret Wars pochází z Anglie a jmenuje se podle prvního z Marvellových kultovních komiksů. V epickém souboji se v něm setkávají ti největší super hrdinové všech dob. Odvozeno od podstaty tohoto kultovního komiksu, Secret Wars spojuje nejlepší ilustrátory, malíře a kresliče po celém světě a to uspořádáním tajných válek, tedy soubojů ilustrátorů.

Secret Wars dobily svět

Podobně jako v kultovním filmu Fight Club se na tajných místech po celém světě setkávají nadšenci umění, aby v tajných válkách prezentovali svůj talent. Najdete je v deštivého uličkách Londýna či prázdných továrnách v Malmö, v malém baru na pláži v Sydney nebo v nejnovějším klubu v centru New Yorku. Secret Wars se stal za posledních 5 let Mekkou ilustrátorů a největší událostí v živém kreslení na světě. Pomocí Secret Wars našlo slávu nespočet dosud neznámých talentů, mezi jinými Miss Led, Bridge Stahl, Beastman, DiscoTeck, Sprinkles, Ken Taylor, London Police, Scale, Swanski, Mr. Inky.

Díky velkému ohlasu diváků po celém světě se Secret Wars stal uznávanou akcí, která je zárukou umělecké kvality. Jeho dosah se za poslední roky rozšířil na všechny kontinenty a pod heslem "Sky is the limit" začíná organizovat první souboj přímo v oblacích na jednom z letadel nejmenované oranžové společnosti.

V roce 2009 se Secret Wars rozšířil do Austrálie, v roce 2010 do Japonska a Thajska, USA, Kanady a mezi jinými poprvé do Čech a na Slovensko. Kromě soutěží v jednotlivých státech Evropy se výherci automaticky kvalifikují do celoevropského finále. Záměrem Secret Wars je v roce 2012 zorganizovat epický souboj superhrdinů, tedy výherců z celého světa.

Více infa hledejte na http://www.secretwars.cz
nebo na facebooku http://www.facebook.com/secretwars.cz

Galerie