Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek

reSITE spojuje dobré příklady městské architektury a urbanismu

Forum Karlín v Praze bude hostit festival a odbornou konferenci v jednom. Odborníci z Evropy i zámoří budou hledat řešení o přehlcené dopravě, nezaměstnanosti nebo vyloučených sociálních skupinách.

O palčivých problémech a možných řešení budou ve dnech 19. a 20. června hovořit řečníci z celého světa. Podělí se o své zkušenosti na samotné konferenci, ale i v rámci několika souběžných workshopů. Do Prahy se například chystá architektka Benedetta Tagliabue, která stojí za realizací tržnice St. Catarina v Barceloně, považována za klasický příklad dobře zvládnutého městského urbanismu. Další architekt, Mark Johnson, spojený s revitalizací ostrova sv. Patrika v Calgary, se podělí o poznatky a zkušenosti s nakládáním veřejného prostoru. Šanci promluvit dostane například i Vladimír Ledecký, starosta Spišského Hrhova, který integroval romskou komunitu do obnovy a správy majetku, společenského i kulturního života. Čekejte na tři desítky zkušených odborníku, kteří přednesou sto konkrétních realizací a postupů. „Víme, že na teorii není čas. Naším cílem je, aby si na sedm set očekávaných účastníků odneslo hmatatelné výstupy, řešení, zkušenosti, jak zlepšit život ve městech. Prostor nebude jen v rámci konference, ale i během doprovodného programu,“ říká Martin Berry, zakladatel a ředitel reSITE.

Festival svým programem oslovuje investory a developery, architekty a designéry, ale především zástupce městské správy – starosty, pracovníky stavebních úřadů nebo odborů rozvoje. Nezapomíná ani na širokou veřejnost. K vidění budou dvě výstavy. Ta první s názvem Myslet město představí konkrétní příklady transformace světových měst, například Paříže, Sao Paula či Bilbaa. Druhá výstava Who creates the city? ukazuje vítězné urbanistické projekty programu Weldstadt. Můžete se také těšit na tematické workshopy, cyklojízdu, či videomaping tvůrčího studia Lunchmeat. To vše v novém multifunkčním prostoru Forum Karlín.

Další informace a přihlášku na festival naleznete na webových stránkách festivalu reSITE.

Galerie