Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
reSITE 2015, zdroj: resite.cz reSITE 2015, zdroj: resite.cz

reSITE 2015 – sdílné a sdílené město

Významné odborníky a osobnosti přiveze do Prahy 4. ročník konference reSITE. Diskutovat budou o aktuálních problémech dnešní doby – nedostatku zdrojů, stejně jako prostoru a jeho špatném využití.

Chystá se 4. ročník největší konference ve střední Evropě, která se věnuje zlepšování kvality života ve městech. Ve dnech 18. a 19. června se ve Fóru Karlín představí světoví urbanisté, politici, inovátoři a finančníci. Doprovodí je workshopy, výstavy a diskuze na téma Sdílené město.

reSITE: město se musí sdílet!reSITE: město se musí sdílet!

Otevřená data = sdílené město

Nejdůležitější témata konference budou zaměřena na sdílení a přenos dat směrem k jednotlivcům. Právě jednotlivci jsou zdrojem ekonomické a organizační síly, která město podporuje a udržuje v dobré kondici. Městský prostor mnoho možností pro rozšíření nenabízí, proto nabývá na důležitosti otázka sdílení statků – kanceláří, automobilů, ale i bydlení. Sdílení umožňuje ekonomicky a efektivně využívat zdroje města a současně dává prostor pro spolupráci, posilování sounáležitosti a tvorbu nových partnerství. Otevřená data jsou ve světě diskutována a využívána již léta. O tom jsme se mohli přesvědčit i v naší galerii, kde v březnu proběhly přednášky k výstavě DataDesign na téma otevřená data. V minulém roce jsme o principu sdílení dat ve městě slyšeli i na konferenci Smart Cities a tento rok tomu nebude jinak. Konference reSITE tedy může navázat na tyto aktivity a předat zkušenosti s otevřenými daty širšímu publiku.

reSITE 2015 klepe na dveřereSITE 2015 klepe na dveře


Festival se také zaměří na nové formy občanských a městských platforem, které usilují o zpřístupnění veřejných dat nebo s nimi již pracují ve prospěch města, a to např. v oblasti lepší organizace a komunikace. Výsledkem jejich aktivit jsou technologické nástroje, které umožňují zjednodušit, zpřístupnit a zefektivnit městskou správu, sdílet komunikační, datová i administrativní řešení napříč městem, ale i mezi jednotlivými městy.

Martin Barry v diskuzi na Nové Scéně, rok 2012, zdroj: resite.czMartin Barry v diskuzi na Nové Scéně, rok 2012, zdroj: resite.cz

Významní řečníci na reSITE 2015

James Cornes
Tvůrce jednoho z nejslavnějších krajinářských projektů na světě – newyorského High Line.

Gabu Heindl
Architektka a urbanistka specializující se na veřejné zásahy, kulturní a sociální budovy, výzkum měst a územní plánování.

Jón Gnarr
Bývalý primátor Reykjavíku nabízí velmi upřímný a otevřený vhled do situace, kdy se herec, aktivista a filantrop dostane do pozice politika.

Henk Ovink
Ředitel Rebuild by Design a poradce Štábu pro rekonstrukci po hurikánu Sandy. Také byl ředitelem kanceláře prostorového plánování a vodních zdrojů v Nizozemsku, což znamená, že jeho úkolem bylo udržet proslaveně podmáčenou zemi suchou.

Registrovat se můžete zde.

reSITE 2015: Sdílené město
Konference a festival
18.-19. červen 2015
Hala Forum Karlín
Pernerova 53, Praha 8

Galerie

Další články