Primeros má logo od Tomáše Brousila

Autorem nového loga značky kondomů Primeros je Tomáš Brousil. Nové písmo je součástí rozsáhlého rebrandingu a odkazuje na historii společnosti, která vznikla již v roce 1909.

Nové logo Primeros, design: Tomáš Brousil, zdroj: PrimerosNové logo Primeros, design: Tomáš Brousil, zdroj: Primeros

Jaký máte vztah ke značce Primeros?

Primeros jsem vždy vnímal jako tradiční společnost s dlouhotrvající kontinuitou na našem trhu. Vždy pro mě představovala ikonickou značku, která se stala přirozenou součástí života několika generací. Po oslovení spolupráce jsem proto dlouho neváhal.

Nové logo Primeros, design: Tomáš Brousil, zdroj: PrimerosNové logo Primeros, design: Tomáš Brousil, zdroj: Primeros

Proč jste se rozhodl vyjít ze starých verzí log?

Byl jsem překvapený, jak dlouhou historii značka má a pozorně si prostudoval všechny dostupné archivní materiály, obaly a firemní tiskoviny. Kromě úkroku stranou v devadesátých letech, se značka vždy prezentovala logem, které bylo založeno na téměř skriptovém, kurzívním základu s výraznou iniciálou. Tato varianta loga se objevila v mnoha variacích a zpracováních a přišlo mi naprosto logické na tuto podobu navázat.

Jak probíhala vase práce na logu?

Práce sestávala z několika fází. Jako první byla nutná pečlivá rešerše, porovnání a analýza variací logotypu. Následovalo stanovení ideálních proporcí a soustředění se na sporné a problematicé momenty v kresbě, na navazování znaků a jednotlivé detaily. Až potom bylo možné přistoupit k samotné kresbě jednotlivých znaků.

Nové logo Primeros, design: Tomáš Brousil, zdroj: PrimerosNové logo Primeros, design: Tomáš Brousil, zdroj: Primeros

Jak se vám líbí nový design krabiček kondomu? 

Byl jsem moc rád, že Primeros přistoupil k rebrandingu důsledně a oslovil profesionály v oboru. Jakub a Matěj odvedli skvělou práci, design je svěží, kompaktní a promyšlený od hlavního motivu až k mikrotypografii. Těším se na všechny další doprovodné materiály.

Tomáš Brousil

Od roku 1998 se věnuje grafickému designu především v kulturní oblasti. V roce 2003 založil písmolijnu Suitcase Type Foundry dnes nabízející přes 200 řezů původních písem. Účastnil se mezinárodních výstav a projektů zaměřených na písmo. V roce 2008 obdržel za písmo Gloriola Certificate of Excelence in Type Design od newyorského Type Directors Club a hlavní cenu v kategorii tvorba písma na Bienále grafického designu v Brně. Od roku 2008 působí jako Asistent ateliéru písma a typografie na UMPRUM v Praze.

Další články