Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Kateřina Zadáková a její design plechovky Nescafé Azera Kateřina Zadáková a její design plechovky Nescafé Azera

Při tvorbě grafiky hledám dokonalou barevnou kombinaci říká grafička Kateřina Zadáková

Po úspěchu předešlého ročníku uspořádala společnost Nestlé společně s organizací CZECHDESIGN další soutěž, ve které hledala nový potisk plechovky kávy Nescafé Azera. Oproti minulému roku se ale rozšířila i za hranice do Skandinávie. Pod tématem Taste of the City se snažilo více než 300 autorů vizuálně ztvárnit spojení městského života a pití kávy. Porota nakonec vybrala 18 vítězných návrhů. Za Českou republiku se nejlépe umístila grafička Kateřina Zadáková.

Kateřina Zadáková v současnosti studuje multimédia v Praze. Do soutěže se ale ještě hlásila jako studentka práv. Její návrh zaujal porotu především díky nádherné barevné kombinaci ilustrací.

Ilustrace, zdroj: Kateřina ZadákováIlustrace, zdroj: Kateřina Zadáková

Co vás vedlo k přihlášení do soutěže a čeho si na ní nejvíc ceníte?

Po soutěži jsem pokukovala už minulý rok. Studovala jsem tou dobou práva, po večerech jsem si kreslila a měla jsem pocit, že nemám dostatečné designové pozadí. Toto jaro jsem absolvovala kurz vektorové grafiky, který mne nadchnul. Začala jsem ke svým ilustracím přistupovat trochu jinak, zalíbila se mi kombinace ilustrace s grafikou, nabrala jsem nějaké zkušenosti, a tak jsem se rozhodla to tedy zkusit.

Co vás inspirovalo k vašemu návrhu a jaké techniky jste k výrobě použila?

Když se řeklo „Taste of the City“,  vybavily se mi panoramatické fotografie měst. Vzala jsem to tedy za tento konec, jen jsem si „panorama“ přizpůsobila svému stylu kreslení. Obrázek je nakreslený fixkou, poté zvektorizovaný a upravený v počítači. 

Ilustrace, zdroj: Kateřina ZadákováIlustrace, zdroj: Kateřina Zadáková

Co je na vašem návrhu nejzajímavější a jaký za ním stojí příběh?

Myslím, že to je jednak ilustrace a také barevná paleta. Při tvorbě grafiky nebo ilustrace vždy dbám na volbu barev, většinou pro jeden projekt vytvořím předem několik barevných kombinací, které pak testuji a vyberu tu nejlepší. Tak tomu bylo i v tomto případě.

Co vám účast v soutěži přinesla? Zúčastnila byste se znovu?

Soutěž pro mne byla velmi důležitá. Nejenže mne takovéto umístění potěšilo jako tvůrce, ale bylo pro mne i jakýmsi utvrzením při změně oboru, kterou jsem v té době řešila. Soutěž pro mě také byla první zkušeností s packaging designem, který mne zaujal a ráda bych s ním v budoucnu ještě pracovala. Takže ano, znovu bych se zúčastnila.

Více o soutěži, která vznikla ve spolupráci s Czechdesign, se dočtete v tomto článku.

Ilustrace, zdroj: Kateřina ZadákováIlustrace, zdroj: Kateřina Zadáková

Galerie

Další články