Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Kolekce Jizersky, www.studioskubb.cz Kolekce Jizersky, www.studioskubb.cz

Představujeme kreativní studio SKUBB a poetickou kolekci šperků z Jizerských hor

Pod pojmem SKUBB se skrývá liberecké kreativní studio, jež bylo založeno umělci Janem Salanským a Jakubem Neufussem, kteří tvoří na pomezí koncepčního designu a užitého umění. Studio funguje od roku 2012 a stihlo představit několik úspěšných kolekcí věnujících se například šperku, nábytku či produktům ze skla. Sami sebe označují SKUBB za dělníky moderní doby. Jejich tvorba vzniká v prostředí libereckého pivovaru, jehož atmosféra je prý základem kreativního myšlení.

Charakteristickým rysem studia SKUBB je práce s tradičními materiály jako je dřevo, sklo nebo český křišťál. Koncept jednoduchosti materiálů však propojují s netradičním opracováním, čímž objekty, které jim pod rukama vznikají, přeměňují v jedinečné artefakty. Tvorba odkazuje na těsné sepětí s přírodou, z níž oba autoři vycházejí. Dřevo a další materiály využité k tvorbě šperků a designových produktů pochází totiž výhradně z Jizerských hor, ke kterým mají oba designéři osobní vztah.

Kolekce Jizersky, www.studioskubb.czKolekce Jizersky, www.studioskubb.cz

Kolekce šperků a doplňků nazvaná Jizersky pochází z materiálů nalezených či získaných v prostředí Jizerských hor a patří mezi nejvýraznější počin studia SKUBB. Poetická série šperků symbolizuje uvízlé kapky horské rosy v náhodných dřevinách.

Je to šperk, který dělá lidi lepší, hezčí, jiné nebo odvážnější. Člověk se před ním nemusí bát, ani se před ním stydět. Musí ho jen užít, vychutnat, obejmout, prozkoumat a milovat,” charakterizují sérii Jizersky umělci.

V kolekci naleznete klasické šperky jako náhrdelníky, náušnice a brože, ale i opravdové rarity, jako například dřevěné hole. „Jednou ze dvou holí kolekce je hůl Sahoj. Její válečnický charakter je ucelen velkým, pozornost přitahujícím křišťálem, skrz který můžeme vidět opticky zdeformované krajiny Jizerských hor,” doplňují autoři. Součástí šperků je navíc luxusní balení v podobě dřevěné krabičky vystlané kašmírem.

Kolekce Jizersky, www.studioskubb.czKolekce Jizersky, www.studioskubb.cz

Mezi další projekty studia SKUBB patří například kolekce nábytku Papermash, do kterého se přidává káva pro charakteristické zbarvení povrchu designových produktů. Velice vyvedený projekt pak představuje kolekce mís Keramix, jejíž tvarosloví bylo inspirováno ženskými charaktery. S tvorbou studia SKUBB jste se mohli setkat na takových akcích, jako je Designblok, Designweek nebo například v Liberci na předvánoční prodejní akci DDR-DESIGN DAYS REICHENBERG 2015, kde představili unikátní novinky z kolekce Jizersky.

Kolekce Keramix, www.studioskubb.czKolekce Keramix, www.studioskubb.cz

Galerie

Další články