Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
přání PORIGAMI, zdroj: www.porigami.com přání PORIGAMI, zdroj: www.porigami.com

Péefka, co potěší i postraší. Kdo nás v redakci na konci roku potěšil?

Posílání novoročenek známým či přátelům je zvyk, který sahá až do 19. století. V dnešní době sice ubývá lidí, kteří by si s posláním novoročního přání dali práci, u firem a státních institucí však tato tradice stále přetrvává. Faktem zůstává, že více finančních prostředků nutně neznamená originálnější, hezčí či propracovanější novoročenku. Pojďme se tedy společně podívat na několik velmi povedených péefek, ale i na ta, která by potřebovala trošku osobitější přístup.

UMPRUM

Velmi originálně pojali zvyk zasílání novoročních přání studenti této umělecké školy. Animace, kterou vytvořilo duo Linda Retterová a Julie Lupačová, potěší svým osobitým přístupem a neobvyklou formou zpracování.

UMPRUM - PF 2019

AVU

Akademie výtvarných umění v Praze, konkrétně kolektiv Ateliéru bez vedoucího, jenž je autorem tohoto návrhu, vsadil na jednoduché zpracování. Toto péefko nás zaujalo jednak svým vizuálem, tak i obsahem, a proto mu dáváme jednoznačné plus.

AVU PF 2019, zdroj: AVUAVU PF 2019, zdroj: AVU

V PÁRU

Krásně vizuálně řešená přání nemusejí pocházet jen z dílen studentů uměleckých škol. Značka V PÁRU, zaměřující se na výrobu originálních ponožek, je toho důkazem. Na svém novoročním přáním představují ponožky Remkovky, které připomínají výročí 40 let od letu Vladimíra Remka do vesmíru.

V PÁRU PF 2019, zdroj: V PÁRUV PÁRU PF 2019, zdroj: V PÁRU

ZORYA

Studio Zorya, věnující se designu šperků z drahých kovů, chirurgické oceli, perel či vypěstovaných krystalů, si s novoročenkou opravdu vyhrálo. Série miniaturních fotek, navozující atmosféru novoročních oslav, je originálně ukryta v přesně takové krabičce, do které jsou vkládány šperky této značky.

ZORYA PF 2019, foto: Pavel SynekZORYA PF 2019, foto: Pavel Synek

PORIGAMI

Jednou z možností, jak si být jisti, že při vybírání vánočního či novoročního přání nešlápnete vedle, je svěřit návrh do rukou designérky Terezy Hradilkové. Její originální papírová přání, která kombinují ruční práci s digitálním laserovým výsekem, rozhodně zaujmou na první pohled.

přání PORIGAMI, zdroj: www.porigami.compřání PORIGAMI, zdroj: www.porigami.com

KUTULU

Značka KUTULU, věnující se výrobě dřevěných hraček pro děti, se vyznačuje svým nápaditým designem, barevností a geometrickými tvary. Jejich novoročního přání vyniká svou hravostí a reflektuje přístup celého týmu této značky.

KUTULU PF 2019, zdroj: KUTULUKUTULU PF 2019, zdroj: KUTULU

Hledá se grafik

Následující dva příklady novoročenek nepatří zrovna k příkladům toho, jakou úroveň prezentace očekáváme od státních úřadů či politických stran. Každý rok se proto podivujeme nad tím, jak je možné, že u institucí takových velikostí nevidíme sebemenší snahu něco vylepšit.  

MČ Praha 5, zdroj: www.praha5.czMČ Praha 5, zdroj: www.praha5.cz

ČSSD PF 2019, zdroj: www.cssd.czČSSD PF 2019, zdroj: www.cssd.cz

Další články