Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Pivní sklenička, design: Kristýna Venturová Pivní sklenička, design: Kristýna Venturová

Osvěžující design: 5 skleniček od známých designérů

Přiťuknout si. Na zdraví, na narození dítěte, na oslavě, na Silvestra, na svatbě. Skleničky, ve kterých podáváme alkohol, jsou často spojeny se slavnostní událostí. A volba skleniček by tomu měla odpovídat.

Na jedno

...a nebo na dvě. Pivní sklenici navrhla Kristýna Venturová jakou svou klauzurní práci již na konci prvního ročníku, a od té doby se těší oblibě v Čechách i zahraničí. Sklenice byly vystaveny kromě Designbloku také na Design Weeku v Londýně. Pivní sklenice vychází z klasického dekoru sedmdesátkových českých půllitrů aplikovaného na moderní tvar. Odraz v broušených čočkách vytváří zajímavý optický efekt - a to jak když je sklenice prázdná, tak i když je v ní nápoj. Ručně foukané a broušené sklo si oblíbí nejen vnímavý člověk se smyslem pro design a láskou ke sklu. 

Koupit pivní sklenici na shop.czechdesign.cz

Pivní sklenička, design: Kristýna VenturováPivní sklenička, design: Kristýna Venturová

Pro gentlemana

Ta atmosféra dlouhých večerů se skleničkou whisky! Kolekci SPHERE navrhl mladý designér Roman Kvita. Tato kolekce navržená pro německou sklárnu Nachtmann vznikla za pomoci nejmodernějších technologií na výrobu lisovaného skla a mimo jiné vyhrála i prestižní designérské ocenění Red Dot Award.

Koupit skleničky na shop.czechdesign.cz

Sklenice na whisky, design: Roman KvitaSklenice na whisky, design: Roman Kvita

Pro zvláštní příležitosti

Sklenice Decci jsou příkladem promyšleného designu, který nenásilně spojuje krásu s funkčností. Křišťálové sklenice zaujmou svými jemně řezanými rysy, které mají smysl: podle zalomení sklenice poznáte, kolik deci přesně naléváte (nebo vám ještě zbývá). Stanou se rysky ohroženým druhem? Ve studiu LLEV se skrývá tvůrčí dvojice Eva a Marcel Mochalovi, kteří jsou ve skrytu duše možná romantici, přesto jejich design nepostrádá funkčnost a promyšlenost.

Koupit sklenice Decci na shop.czechdesign.cz

Sklenice DECCI, design: Eva Mochalová, Marcel MochalSklenice DECCI, design: Eva Mochalová, Marcel Mochal

Světoznámá klasika

Sklenka předurčena na červené víno vznikla v rámci produktové řady nápojového skla Vicenza ve sklárnách české společnosti Crystalex. Autorem návrhu této řady je designér Jiří Pelcl, který za něj získal vůbec v prvním ročníku soutěže Czech Grand Design v roce 2006 ocenění produktový designér roku.

Koupit skleničky na víno na shop.czechdesign.cz

Sklenka na červené víno, design: Jiří PelclSklenka na červené víno, design: Jiří Pelcl

Když chcete hravost a vtip

Skleněný kelímek na nožičce přece geniálně všední, přitom ale originální a výjimečný. Stejně jako jeho autor, Maxim Velčovský. Sklenička má i další nespornou výhodu - nemusíte zvažovat, zda koupit skleničky na červené nebo bílé víno.

Koupit skleničky Sommelier na shop.czechdesign.cz

Sklenice Sommelier, design: Maxim VelčovskýSklenice Sommelier, design: Maxim Velčovský

Galerie

Další články