Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Designérie 2016, zdroj: archiv Designérie 2016, zdroj: archiv

Open Call Designblok 2019. Přihlaste se i vy!

Přihlašte se do 21. ročníku Designbloku! Již v polovině října, konkrétně od 17. do 21. 10. 2019, proběhne v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti tato výběrová mezinárodní přehlídka současného designu nábytku, bytových doplňků, svítidel, průmyslového designu, módy a šperku. Podobu hlavní výstavy letošního Designbloku, jehož téma bude Budoucnost, navrhne designérka Lucie Koldová.

Přihlášení

Pro zařazení do výběrového řízení je nutné vyplnit přihlášku na webu Designbloku a přiložit k ní rámcový projekt, včetně fotografií a vizualizací plánované expozice. Prostory nelze závazně rezervovat, nicméně je možné na přihlášku uvést preference, ke kterým pak organizátoři přihlížejí při finálním rozdělování prostor.

Uzavírka přihlášek je do 31. 5. 2019.
Přihlášku můžete vyplnit zde

Designérie 2018, zdroj: archivDesignérie 2018, zdroj: archiv

Designérie

Designérie je hlavní výstavou Designbloku. Designér, který jí má na starosti jí vtiskne tvář, která odráží téma daného ročníku. Letošním tématem je Budoucnost. Budeme zkoumat roli designu v naší budoucnosti. Hlavní výstava je pojata jako krajina zážitků, která má návštěvníkům přiblížit svět designu a zprostředkovat práci designérů. Letošní Designérii jsme rozčlenili do několika okruhů –  jak budeme v budoucnu žít, jak budeme pracovat, hrát si, nebo odpočívat. Nebude chybět ani  interaktivní prostor pro děti. V estetice budeme pracovat i s kosmickými motivy.“ Uvedla ředitelka a kurátorka Designbloku Jana Zielinski 

V uplynulých ročnících, kdy měli podobu Designérie na starosti Maxim VelčovskýJan Rosický, hlavní architekt Designbloku, vévodila výstavě například obří socha TGM připomínající 100 let výročí Republiky a 20 let Designbloku, gigntická svítidla Slunečnice, nebo obří dort, na kterém se kromě Maxima Velčovského podílela i designérka Veronika Jiroušková.

Tento rok přebírá za tuto hlavní výstavu zodpovědnost Lucie Koldová, která dlouhodobě figuruje jako art direktorka sklářské značky Brokis. Výrazně na sebe tato designérka upozornila v uplynulém roce nejen finálovým získáním titulu Designérka roku Cen Czech Grand Design, ale také impozantní instalací Das Haus, kterou navrhla pro IMM v Kolíně.

Další články