Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
26. mezinárodní bienále grafického designu Brno 26. mezinárodní bienále grafického designu Brno

O prázdninách do Brna!

S CZECHDESIGNEM vás lákáme na prázdninový výlet do Brna, kde to žije 26. ročníkem bienále grafického designu. Do Brna vás zveme nejen na výstavy, ale i do nově otevřených kaváren.

Mezinárodní přehlídka grafického designu je důvodem, proč jet do Brna i z druhého konce republiky. Najdete ji ve třech budovách Moravské galerie. Letos se zaměřuje na studentské práce a doprovází ji řada výstav, z nichž nás nejvíce svojí koncepcí zaujala „Vzít si linku na procházku“, mapující různé přístupy k výuce designu.

Když jsme s kolegy diskutovali o tom, kterou českou veřejnou instituci považujeme za pokrokovou a nikoli ustrnulou, jednoznačně jsme se shodli právě na Moravská galerii v Brně. Její otevřenost potvrzuje i možnost bezplatné návštěvy stálých expozic. Mezi ně patří i expozice užitého umění a designu v Uměleckoprůmyslovém muzeu.

K občerstvení mezi výstavním maratonem se zastavte do čerstvě zrekonstruované kavárny MORGAL v Místodržitelském paláci. Re - design bývalé kavárny Podobrazy má na svědomí Martin Hrdina, osvědčené jméno v interiérovém designu brněnských kaváren. Na podobě MORGALU se podílela i Vendula Chalánková, která doladila židle Era od firmy TON vzory inspirovanými barokem.

Brněnská umělkyně Vendula Chalánková nás zaujala i graficky výrazným pexesem s motivy odkazujícími k vile Dušana Jurkoviče. Secesní Jurkovičovu vilu můžete vidět ale nejen na pexesu – v Brně ji můžete i osobně navštívit. Po předchozí objednávce se vám otevře i s výstavou aktuálního designu – tvorbou brněnského studia Koncern.

Pokud toužíte po větším dobrodružství, můžete se vydat do areálu mrazíren na Masné (není to daleko od autobusového nádraží Zvonařka) vypátrat halu Industra. Ukrývá v sobě ateliéry, galerii i kavárnu. Industra Coffee příhodně vsadila na syrový průmyslový vzhled a kávu připravenou předními českými baristy. Po otvírací době zapátrejte mezi aktuálními informacemi na facebooku.

Po cestě se můžete zastavit v brněnském obchůdku Pokojík, ve kterém najdete módu a interiérové doplňky od českých i zahraničních tvůrců.

A na závěr malé upozornění – nejezděte do Brna v pondělí nebo úterý, to je na většině uvedených míst zavřeno.

Galerie