Zavřít

Milí designéři,
chceme zjistit, jak vám novinky o vašem oboru zprostředkovat co nejlépe.

Pomozte nám zodpovězením 7 otázek
Vyberte obal, který se vám líbí a dejte mu "like"! Rozhodněte o tom, kdo dostane cenu veřejnosti. Vyberte obal, který se vám líbí a dejte mu "like"! Rozhodněte o tom, kdo dostane cenu veřejnosti.

O nejnápaditějším obalu poprvé rozhodne široká veřejnost! Kdo vyhraje cenu veřejnosti Young Package?

Představujeme vám padesát nejlepších obalů, ze kterých vzejde vítěz 20. ročníku soutěže Young Package. Jako každý rok i letos budeme znát oceněné obaly ve středoškolské a vysokoškolské kategorii. Tradičně bude udělena cena poroty a cena CZECHDESIGN. Vůbec poprvé bude letos udělena speciální cena vyhlašovatele soutěže společnosti Model Obaly a cena veřejnosti na základě hlasování na facebookových stránkách soutěže.

Mezinárodní soutěž obalového designu Young Package se blíží do finále. Už za čtyři týdny, 29. května, se v prostorách kina Aero návštěvníci dozví, kdo si odnese ceny v hodnotě přes 70 000 Kč. O jednom z oceněných letos rozhodne široká veřejnost, která může nyní hlasovat na facebookových stránkách organizátora soutěže pomocí tlačítka „To se mi líbí“. Obal, který do 20. května 2015 získá největší počet tzv. „lajků“, získá cenu veřejnosti.

Prohlédněte si padesát nejlepších obalů a dejte svůj hlas pomocí tlačítka „To se mi líbí“!

Porota  letos vybírala ze sedmi stovek prací z 31 zemí světa. O tom, kdo se stane vítězem 20. ročníku soutěže, tradičně rozhodoval Jan Činčera, který byl i letos předsedou poroty. Zbytek poroty tvořili designéři, kteří se v soutěži Young Package v minulosti umístili na předních příčkách. Historicky prvním vítězem byl Jan Čtvrtník, který o několik roků později pracoval pro NASA, IKEA či Elektrolux. V dalších ročnících zabodovali například Ladislav Škoda, šéfdesignér firmy Tescoma, Jaroslav Juřica, autor oceňované židle 002 pro firmu TON, nebo mladý známý designér Karel Vránek.

Porota Young Package 2015, Foto: Anna KazanovaPorota Young Package 2015, Foto: Anna Kazanova

Vyhlašovatel soutěže, firma Model Obaly, a organizátor, sdružení CZECHDESIGN, se snaží každoročně motivovat studenty designu, aby se zamýšleli nad specifiky obalového designu a vytvářeli nápadité, inovativní a funkční obaly. Stejně tak se snaží zdokonalovat soutěž Young Package zaváděním nejrůznějších novinek. Jednou z nich je tvorba speciálního balicího papíru, který se prodává v Papelote a bude k dostání na slavnostním vyhlášení. Autorkou vizuálního stylu 20. ročníku a motivů balicího papíru je ilustrátorka Yveta Kroupová.

Další články